Wyszła za aktora. Nie każdy wie, z kim jest od 30 lat

Wyszła za aktora. Nie każdy wie, z kim jest od 30 lat

Danuta Stenka wspomina dzień, w którym poznała przyszłego męża
Danuta Stenka wspomina dzień, w którym poznała przyszłego męża
Źródło zdjęć: © AKPA
10.10.2023 11:53, aktualizacja: 10.10.2023 17:39

10 października 2023 roku Danuta Stenka skończyła 62 lata. Ponad 30 lat swojego życia spędziła z Januszem Grzelakiem. Ten zaczynał w tej samej branży, ale zmienił pracę. Jak się poznali? Aktorka wróciła pamięcią do tamtych chwil w jednym z ostatnich wywiadów.

Danuta Stenka i Janusz Grzelak tworzą zgrany duet. Aktorka przyznała, że od pierwszego spotkania widziała w mężczyźnie swojego przyszłego męża. Choć przez kolejne, już wspólne lata, w ich związku nie brakowało przeszkód, uczucie okazało się silniejsze. Gwiazda niedawno otworzyła się na temat życia prywatnego w wywiadzie.

To była miłość od pierwszego wejrzenia?

Danuta Stenka, którą niedługo będzie można zobaczyć w serialu "Nieobecni", wróciła pamięcią do pierwszego spotkania ze swoim przyszłym mężem. Ten najpierw zadzwonił do aktorki, aby ją poinformować, że otrzymała nagrodę. Potem poznali się osobiście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Spotkaliśmy się na festiwalu. Mój przyszły wówczas mąż zadzwonił do mnie, żeby mi przekazać, że dostałam nagrodę. Przyjechał do mnie, mimo że pracował wtedy w Toruniu, a ja w Szczecinie. Nie zapomnę tej myśli, która przeleciała lotem błyskawicy przez moją głowę, że to będzie mój mąż. Miałam tak po raz pierwszy w życiu. To było przekonanie, że rzeczywiście tak będzie. Nie wiem, dlaczego tak się stało, bo nie znałam tego człowieka na tyle dobrze, by móc układać sobie z nim życie nawet w wyobraźni, a jednak okazało się to prawdą - mówiła Stenka.

Dodała, że to był po prostu "intuicyjny strzał" z czego zdała sobie później sprawę. Myśl ta wróciła do aktorki, gdy już była z Grzelakiem w związku i pojawiły się plany o wspólnym zamieszkaniu oraz ślubie.

Kim jest Janusz Grzelak?

Mąż Danuty Stenki również rozpoczynał swoją karierę zawodową od aktorstwa. Po sześciu latach postanowił się przebranżowić. Otwarcie mówił, że nie chciał, aby praca w jednej branży nie wpływała na jego małżeństwo.

Okazuje się, że mężczyzna obecnie realizuje się jako doradca finansowy. Przez cztery lata należał nawet do międzynarodowej organizacji, która zrzeszała najlepszych pracowników z tej dziedziny.

Danuta Stenka i Janusz Grzelak w 1999 roku
Danuta Stenka i Janusz Grzelak w 1999 roku© AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta