Wziął ślub z matką posłanki. Został jej ojczymem

Wziął ślub z matką posłanki. Został jej ojczymem

Piotr Polk związał się z Joanną Gajewską
Piotr Polk związał się z Joanną Gajewską
Źródło zdjęć: © AKPA
18.10.2023 10:20, aktualizacja: 18.10.2023 11:02

Aleksandra Gajewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, ponownie zdobyła mandat poselski. Mało kto wie, że jej matka, Joanna Gajewska, od lat jest związana z jednym z najpopularniejszych polskich aktorów, Piotrem Polkiem znanym m.in. z serialu "Ojciec Mateusz".

Aleksandra Gajewska jest posłanką Koalicji Obywatelskiej od 2019 roku. Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych udało jej się zdobyć kolejny mandat - otrzymała 49 428 głosów, co zagwarantowało jej drugie miejsce na warszawskiej liście KO. Ustąpiła tylko Donaldowi Tuskowi, na którego zagłosowało 538 634 osób.

Piotr Polk i Joanna Gajewska pobrali się w 2015 roku

Mało kto wie, że matka Gajewskiej, Joanna, jest związana z gwiazdą serialu "Ojciec Mateusz" - Piotrem Polkiem, który wciela się w rolę Oresta Możejki. Gajewska jest trzecią żoną Polka. Jego pierwszą wybranką była aktorka Hanna Wrycza, z którą pobrał się w 1986 roku i rozstał w 1993. Siedem lat później związał się z Magdaleną Wołłejko, jednak również ta miłość nie przetrwała.

W 2015 roku Polk poślubił Joannę Gajewską. O ślubie z nową ukochaną mało kto wiedział - przez kilka lat utrzymywali wydarzenie w ścisłej tajemnicy przed mediami. Wyszło to na jaw dopiero w 2018 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Piotr Polk nie ma swoich dzieci. Pasierbicą jest posłanka KO

Ich związek zaczął się od wspólnej pracy – poznali się w 2009 roku przy okazji programu "Jak oni śpiewają!". Później Gajewska była menadżerką aktora. Para zbliżyła się do siebie. Media plotkarskie coraz częściej rozpisywały się o łączącej ich bliskiej relacji.

"Piotr mieszka już z Joanną, robią wspólne plany. Nie mówią głośno o ślubie. Ale wiadomo, że o zalegalizowaniu tego związku marzy mama Piotra. To Ślązaczka, osoba bardzo przywiązana do tradycyjnych wartości. Bardzo chciałaby mieć synową. I tak Joannę traktuje" - ujawniał magazyn "Świat i Ludzie".

- Niczego nie ukrywaliśmy, lecz nie widzimy powodu, by informować o swoim życiu prywatnym. (...) Życie prywatne zachowujemy z mężem dla siebie - opowiadała później Joanna Gajewska na łamach "Twojego Imperium".

Po ślubie Aleksandra Gajewska została pasierbicą Polka, który nie doczekał się własnych dzieci. - Brak mi dzieci z mojej krwi, które by mi towarzyszyły do końca życia. To uczucie nachodzi mnie czasem na ulicy, kiedy widzę ojca, który gra z synem w piłkę. Albo kupuje mu lody. I wkurza mnie zachowanie facetów, którzy nie mają cierpliwości do swoich dzieci. Myślę: "Chłopie, nie wiesz, jaki masz skarb. Za taki skarb warto oddać wszystkie pieniądze" - mówił aktor w "Świecie i Ludziach".

Piotr Polk i Joanna Gajewska wzięli ślub w 2015 roku
Piotr Polk i Joanna Gajewska wzięli ślub w 2015 roku© AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta