Trwa ładowanie...

Wzięłaś ślub? Uważaj - grozi ci nadwaga

Badania naukowców z Ohio w USA potwierdzają, że ryzyko wzrostu masy ciała u kobiet znacznie zwiększa się po zawarciu związku małżeńskiego.

Share
d1uxrv9

Tycie po ślubie to nie mit. Badania naukowców z Ohio w USA potwierdzają, że ryzyko wzrostu masy ciała u kobiet znacznie zwiększa się po zawarciu związku małżeńskiego. Co ciekawe, u mężczyzn dzieje się tak... po rozwodzie. To dlatego, że nikt nie dba już o jakość ich posiłków. Brytyjscy badacze w swych rozważaniach posunęli się o krok dalej i wysnuli wniosek, że wystarczy, by dziewczyna zamieszkała ze swoim chłopakiem, a już grozi jej nadwaga. Wszystko przez solidarność w podjadaniu.

Okazuje się bowiem, że pod jednym dachem z partnerem kobiety jedzą więcej wysokokalorycznych produktów, są mniej aktywne i przez to znacznie bardziej narażone na zwiększenie masy ciała. Średnio zyskujemy od 3 do 5 kilogramów po dwóch latach od podjęcia decyzji o wspólnym zamieszkaniu.

- Często przyjmujemy niekorzystne nawyki żywieniowe naszego partnera. Mówi się o tym, że para staje się „wspólnikami w zbrodni” w przypadku jedzenia słodyczy. Jeżeli partner przyniesie np. pudełko ciastek, dajemy się skusić, choć planowałyśmy sałatkę – mówi dietetyk Ewa Kurowska.

d1uxrv9

Podobno kochanego ciałka nigdy za wiele, ale - drogie panie - lepiej czekoladki zostawmy na wyjątkowe okazje.

Źródło:

d1uxrv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uxrv9
d1uxrv9