Blisko ludziXI Ogólnopolski Kongres Kobiet. Rafał Trzaskowski: "Moja żona nie chce ode mnie kwiatów"

XI Ogólnopolski Kongres Kobiet. Rafał Trzaskowski: "Moja żona nie chce ode mnie kwiatów"

XI Ogólnopolski Kongres Kobiet. Rafał Trzaskowski: "Moja żona nie chce ode mnie kwiatów"
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
20.09.2019 12:21, aktualizacja: 20.09.2019 12:58

Trwa XI Ogólnopolski Kongres Kobiet. Jednym z prelegentów był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Moja żona nie chce ode mnie kwiatów 8 marca" - powiedział. Zamiast tego oczekuje czegoś innego.

Rafał Trzaskowski w swoim wystąpieniu na XI Ogólnopolskim Kongresie Kobiet sporo uwagi poświęcił kwestii praw kobiet. "Wszyscy mówimy o równouprawnieniu, a jednak to, co mamy w głowie, nieczęsto odzwierciedla to, co powinniśmy tak naprawdę robić. (...) A najbardziej lubimy przychodzić do naszych kobiet w marcu z kwiatami. W ten jeden, jedyny dzień" - stwierdził. Stwierdził, że sam "bije się w pierś", bo nie zawsze jego zachowanie jest odpowiednie. Powiedział, że jego żona zawsze mówi: "Ja nie chce od ciebie kwiatów 8 marca. Wolałbym, żebyś każdego dnia zachowywał się sposób zupełnie inny i po prostu bardziej odpowiedzialny".

Prezydent Warszawy podkreślił, że ważne jest dla niego, że jego żona i córka stawiają go czasem do pionu i że mężczyźni tego potrzebują. Widownia nagrodziła go oklaskami. "Dzisiaj model męskości jest w kryzysie. My się po prostu boimy. Nie czujemy się na tyle silni, na ile powinniśmy" – dodał Trzaskowski. Zdradził też, że w tym roku odeszły dwie bardzo ważne dla niego kobiety - jego mama i teściowa. "To nie jest łatwe, dlatego że one do końca dbały, żebym się nie zakochał w sobie z wzajemnością" – zażartował.

XI Kongres Kobiet

XI Kongres Kobiet to już kolejna edycja popularnego wydarzenia, na którym poruszane są ważne dla kobiet tematy. Tegoroczny kongres odbywa się w dniach 20-21 września i przebiega pod hasłem "Wybory kobiet: równość, ekologia, demokracja". W programie znalazły się m.in debaty o zarobkach kobiet, LGBT, edukacji seksualnej i przemocy w rodzinie. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Kongresu Kobiet, którego misją jest działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn oraz uznania ich godności, autonomii i wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl