Trwa ładowanie...

Za jedno zdjęcie w internecie zarabiają krocie. Kto bierze najwięcej?

Influencerzy robią w mediach społecznościowych prawdziwy biznes. W ciągu jednego miesiąca potrafią zarobić tyle, ile niektórzy nie mają nawet w kilka lat. Kto króluje wśród Polaków? Ile bierze za post Kylie Jenner? Podajemy stawki.

Anna i Robert Lewandowscy Anna i Robert Lewandowscy Źródło: Getty Images, fot: Kristy Sparow
d3syvpw
d3syvpw

Badania i ankiety pokazują, że na pytanie "kim chcesz zostać w przyszłości" młodzież odpowiada: influencerami. Rodzice łapią się za głowę, bo często nie wiedzą, że taki zawód istnieje. A na tym można zarobić naprawdę dużo.

Zarobki polskich influencerów

Cennik polskich gwiazd internetu zaczyna się od 10 tys. zł za jeden post na Instagramie. Kończy na ponad milionie złotych, gdy w grę wchodzą roczne kontrakty z markami. Pierwsze miejsce na podium zajmują oczywiście Anna i Robert Lewandowscy. Trenerka ma na Instagramie 3,3 mln obserwujących, natomiast piłkarz ponad 20 mln followersów. Jego standardowa stawka za jedno zdjęcie z oznaczeniem zaczyna się podobno od ok. 300 tys. zł. O 100 tys. mniej bierze Edyta Górniak, a tuż za nią znajduje się Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka życzy sobie za jeden post nie mniej niż 100 tys. zł.

W grupie siła? Można tak powiedzieć. Na równie wysokim miejscu plasuje się zdobywająca coraz większą popularność Ekipa, z Karolem "Frizem" Wiśniewskim i Weroniką "Wersow" Sową na czele. Friz ujawnił na Twitterze, że w ciągu jednego miesiąca jedna ze spółek Ekipy zarobiła 1,1 mln zł. Nie wliczając w to lodów, na których zarabia krocie, a aktualnie ciężko jest je gdziekolwiek dostać. Schodzą w mig.  

d3syvpw

Najlepiej zarabiający influencerzy na świecie

Przygotujcie się na dużo więcej. Prawdziwym królem wśród influencerów jest Cristiano Ronaldo. Piłkarz bierze za jeden post na Instagramie ponad 600 tys. euro. Ariana Grande 450 tys. euro, a Dwayne Johnson - 430 tys. euro. Tuż za nimi plasuje się najmłodsza z grupy Kylie Jenner, która mimo 23 lat radzi sobie świetnie. Influencerka zarabia za zdjęcie z oznaczeniem 420 tys. euro. O jedyne 10 tys. euro mniej dostaje Selena Gomez.

Julia Wieniawa: "Influencer to odpowiedzialność"

d3syvpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3syvpw