Trwa ładowanie...

Zaczął bić dziewczynę. Co zrobili mu przechodnie?

Park. Ukryte kamery. Co się dzieje, gdy mężczyzna zaczyna szarpać kobietę? Jaka jest reakcja przechodniów?

Zaczął bić dziewczynę. Co zrobili mu przechodnie?Źródło: Wrzuta.pl
dvwvfza
dvwvfza

Co się dzieje, gdy mężczyzna zaczyna na ulicy szarpać kobietę? Jak reagują przechodnie? Według przerażających statystyk jedna na cztery kobiety doświadczy przemocy w domu. Niech ten film uświadomi wszystkim jak ważna jest reakcja świadków.

Bicie żony było w Europie legalne jeszcze w pierwszych dekadach XX wieku. Obecnie w większości krajów przemoc wobec kobiet została uznana za przestępstwo i naruszenie praw człowieka, jednak wielu mężczyzn wciąż daje sobie prawo do jej stosowania. Każdego roku miliony kobiet pada ofiarą przemocy ze strony mężczyzn. W słynącej z wysokich standardów w zakresie równouprawnienia Szwecji, co dwadzieścia minut mężczyzna bije „swoją kobietę”.

Fizyczna agresja ze strony mężczyzn jest częściej przyczyną zranień i innych uszkodzeń ciała kobiet niż wypadki samochodowe, napady i zgwałcenia ze strony obcych napastników razem wzięte. Badania prowadzone w USA przez FBI wykazały, że wśród kobiet, które padły ofiarą zabójstwa, 1/3 została zamordowana przez swoich partnerów. W Wielkiej Brytanii w 1990 r. wśród kobiet, które padły ofiarą morderstwa, aż 50 procent stanowiły kobiety zabite przez swoich mężów i partnerów. Tymczasem tylko 7 proc. zamordowanych mężczyzn zginęło z rąk kobiet. Każdego tygodnia jedna lub dwie kobiety są zabijane przez swoich partnerów.

dvwvfza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvwvfza