Zadanie z podstawówki. Mało kto potrafi je rozwiązać

Zadanie z podstawówki. Mało kto potrafi je rozwiązać

Zagadka matematyczna podzieli internautów
Zagadka matematyczna podzieli internautów
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.07.2023 15:28, aktualizacja: 05.07.2023 19:51

Logiczne zagadki to dla niektórych osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codzienności. Niektóre łamigłówki sprawiają, że internauci spierają się o prawidłowe rozwiązania. Poniższa zagadka przerasta wielu z nich.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się prosta, wielu internautów pospiesznie podaje błędną odpowiedź. Ta matematyczna zagadka wymaga nieco więcej wysiłku. Okazuje się, że prawidłowy wynik zna jedynie 10 procent osób, które podejmują się wyzwania jej rozwiązania. Jak rozwiązać tę logiczną łamigłówkę?

Jest problematyczna. Prawidłowy wynik podają wybrańcy

7 7 7 = 6 - w tym działaniu brakuje dwóch znaków matematycznych. Jak rozwiązać takie zadanie-zagadkę? W konkretne pola pomiędzy siódemkami musimy wstawić odpowiednie matematyczne działania. Kluczem do podania odpowiedniego rozwiązania jest znajomość zasad kolejności ich wykonywania. Wiedzę na ten temat zdobywamy już w szkole podstawowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zacznijmy zatem zagadkę od szybkiego powtórzenia podstawowych informacji. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, przy każdym działaniu, to działania w nawiasach. Następne w kolejce jest mnożenie lub dzielenie, a jako ostatnie dodawanie lub odejmowanie.

Pamiętajmy, że gdy w jednym działaniu mamy jednocześnie i mnożenie i dzielenie lub dodawanie i odejmowanie, rozwiązujemy je "od lewej do prawej". Z odświeżoną wiedzą, zastanówmy się, co powinno znaleźć się w pustych polach naszej logicznej łamigłówki. Prawidłowe rozwiązanie jest tylko jedno.

7-7:7=6

Jakim sposobem wyciągnęliśmy takie wnioski? Zacznijmy od podzielenia 7 na 7, co daje nam liczbę 1. Wówczas od pierwszej 7 odejmujemy 1 - wynik równa się ostatnie liczbie z działania łamigłówki, czyli 6. Jeżeli udało nam się rozwiązać zagadkę prawidłowo, możemy sobie pogratulować. Nie każdy by sobie z tym poradził. Szacunkowo jedynie 10 procent internautów wykazuje się logicznym myśleniem, które w przypadku tego zadania jest niezbędne.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta