Zagadka matematyczna. Aż połowa ludzi podaje błędny wynik

Zagadka matematyczna. Aż połowa ludzi podaje błędny wynik

Zadanie z matematyki na poziomie podstawówki sprawia kłopot dorosłym
Zadanie z matematyki na poziomie podstawówki sprawia kłopot dorosłym
Źródło zdjęć: © East News, Reporter | Adrian Slazok
03.06.2023 15:30, aktualizacja: 04.06.2023 10:18

Banalne zadanie z matematyki ostatnio sprawiło, że wielu internautów złapało się za głowy. Proste działanie pokazuje, ile osób najwyraźniej nie uważało w szkole - i to na pierwszych zajęciach. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Cztery liczby, znak dzielenia, dodawanie i nawiasy. Zapowiada się dziecinnie prosto? Teoretycznie nikt, kto ukończył szkołę podstawową, nie powinien mieć żadnych problemów z rozwiązaniem tego działania. Niestety wiele osób nie zna podstaw matematyki. Ta łamigłówka "królowej nauk" sprowadza na manowce nawet dorosłych.

Podobne zadania rozwiązuje się w podstawówce. Dorośli popełniają błąd

Pochylając się nad matematyczną zagadką, musimy mieć w pamięci, jak ważna jest kolejność wykonywania działań. To właśnie od tego zależy, czy poniższą łamigłówkę rozwiążemy prawidłowo. Mnóstwo internautów podaje błędną odpowiedź.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie działanie okazało się aż tak skomplikowane? Zagadka prezentuje się banalnie. I taka jest, jeśli choć trochę uważaliśmy na lekcjach.

8 : 4 (1+1) = ?

Wśród odpowiedzi w sieci bardzo często pojawiały się cyfry 1 i 4. Co ciekawe, błędna odpowiedź była podawana praktycznie równo często, jak ta prawidłowa. Wiecie, która jest poprawna?

Proste działanie. Kłania się kolejność wykonywania działań

W każdym podręczniku do matematyki na poziomie szkoły podstawowej znajdziemy informację o tym, jak prezentuje się kolejność wykonywania działań:

  1. jako pierwsze, wykonujemy działania w nawiasie;
  2. kolejne jest potęgowanie i pierwiastkowanie;
  3. następne mnożenie i dzielenie;
  4. jako ostatnie dodawanie i odejmowanie.

Trzymając się powyższej rozpiski, nie powinniśmy mieć żadnych trudności z naszą zagadką. 8 :4 (1+1) = 4. Czy udało wam się rozwiązać zadanie?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta