Zagadka dla geniuszy. W sieci zrobiła furorę
Testy wzrokowe, zagadki matematyczne i łamigłówki internetowe bywają podchwytliwe. Nie inaczej jest w przypadku pewnej grafiki z kołem i cyfrą "5", która znajduje się w jej środku. Ta ilustracja pojawiła się na platformie X i szybko podzieliła internautów.
05.05.2024 | aktual.: 05.05.2024 17:03
Internauci chętnie buszują w sieci, poszukując nowych iluzji optycznych i łamigłówek. Dzięki takim zagadkom można łatwo sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz to, czy nic nie umknie naszej uwadze.
Powyższa zagadka pojawiła się w internecie już parę lat temu, jednak teraz ponownie została opublikowana na platformie X (dawny Twitter). Niemal natychmiast użytkownicy zaczęli proponować kolejne odpowiedzi i wyjaśnieniach na temat tajemniczego okręgu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Internetowa zagadka z dwiema odpowiedziami
Internauci nie mogą dojść do porozumienia, która odpowiedź jest prawdziwa. Na obrazku widoczne jest koło z różnymi cyframi i liczbami, a także cyfrą 5 na środku. Po prawej stronie jest jedno puste okienko, w którym należy umieścić rozwiązanie. I właśnie tutaj pojawia się problem.
Użytkownicy sieci podają dwie odpowiedzi, chociaż tylko jedna może być prawdziwa. Połowa z nich podaje liczbę 25, ponieważ 5*5 daje właśnie taki wynik. Z kolei druga połowa uważa, że jedyną słuszną cyfrą, która powinna znaleźć się w okienku, jest 1 (bo 5/5). Przyglądając się grafice, faktycznie można uznać, że obydwie odpowiedzi pasują. Jak to możliwe?
Jaki jest poprawny wynik?
Wygląda na to, że istnieje pewna reguła w podanym zestawie liczb. Górna połowa koła zawiera liczby, które mnożymy przez 5, podczas gdy dolna połowa zawiera liczby, które dzielimy przez 5. Możemy zauważyć, że obie połowy są oddzielone grubszymi, poziomymi kreskami, które są swoim przedłużeniem. Jeśli w miejsce znaku zapytania wstawilibyśmy 25, reszta przestałaby się zgadzać. Sugeruje to, że dolna połowa nie działa według prostego mnożenia, ponieważ na przykład 10 * 5 nie daje wyniku 2.
Ten test dla "geniuszy" jest tak naprawdę testem na spostrzegawczość i dostrzeganie najdrobniejszych szczegółów. Udało ci się udzielić poprawnej odpowiedzi?
Zobacz także
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.