Blisko ludziZakop trochę w doniczce. Paprotka zachwyci bujnością

Zakop trochę w doniczce. Paprotka zachwyci bujnością

Znajdują się w większości polskich domów. Paprotki to rośliny uwielbiane przez Polaków. Są łatwe w uprawie, ale warto je regularnie pielęgnować. Pomoże w tym specjalny naturalny wywar. Zrobisz go w bardzo łatwy sposób.

Paprocie nie są wymagającymi roślinami
Paprocie nie są wymagającymi roślinami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ERYK_MORAWIEC

03.10.2022 | aktual.: 03.10.2022 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paprocie to jedne z najstarszych roślin na ziemi. Aktualnie znanych jest ponad 10,5 tysiąca gatunków tej rośliny. I chociaż w warunkach domowych hoduje się tylko kilka z nich, warto znać uniwersalne sposoby na pielęgnację paproci. To prostsze niż myślisz.

Podlej paprotkę tym wywarem

Paprocie są stosunkowo łatwe w uprawie. To dlatego wiele osób decyduje się właśnie na posiadanie tych roślin. Stanowią one nie tylko ozdobę naszych wnętrz, ale także mają wiele dobrych właściwości. Są doskonałym oczyszczaczem powietrza. Pozbywają się nie tylko dwutlenku węgla, ale także innych szkodliwych substancji. O tak wspaniałe rośliny warto więc dbać jak najlepiej, żeby jak najdłużej służyły. Należy pamiętać, żeby unikać ich przesuszenia. Paproć domową podlewaj regularnie, ale umiarkowanie.

Warto co jakiś czas stosować zabiegi pielęgnacyjne, które w tym pomogą. Spokojnie, to nie jest nic trudnego. W uprawie paproci świetnie sprawdzi się pewien naturalny wywar. Najlepszy będzie napar z czarnej herbaty o średniej mocy. Tak przygotowanym i ostudzonym najlepiej podlać roślinę.

Naturalne sposoby na wzmocnienie paproci

Paproć doniczkowa uwielbia wywar z herbaty, ale to nie jedyny napój, w którym gustuje. Raz w miesiącu warto podlewać roślinę mieszanką przygotowaną z pół litra wody i 60 ml mleka. Zadziała bakteriobójczo. Dodatkowo pomoże w zwalczaniu mszyc.

Oprócz podlewania rośliny, warto zadbać także o jej odpowiednie nawożenie. Gleba w paprociach domowych musi być stale wilgotna. W tym przypadku świetnie sprawdzą się fusy z herbaty. Namoczone i koniecznie wystudzone liście zakop w doniczce lub rozłóż na powierzchni gleby. Efekt zauważysz szybko.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Komentarze (3)