Zalej patelnię i przykryj. Po kilku minutach będzie jak nowa

Zalej patelnię i przykryj. Po kilku minutach będzie jak nowa

Z czasem na patelniach pojawia się nieestetyczna spalenizna
Z czasem na patelniach pojawia się nieestetyczna spalenizna
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.05.2023 13:13, aktualizacja: 15.04.2024 09:08

Niezależnie od tego, czy smażymy potrawy na kuchence indukcyjnej, czy gazowej, z biegiem czasu na spodzie patelni pojawia się nieestetyczna sadza. Jeden z tiktokerów ma sposób na pozbycie się uciążliwego brudu. Potrzeba do tego zaledwie czterech składników.

TikTok to kopalnia patentów na efektywne sprzątanie. Jednym z nich podzielił się pewien popularny użytkownik platformy, którego twórczość śledzi aż 9 milionów osób. Na nagraniu widzimy, jak w prosty sposób usunąć spaleniznę i zwęglenie z patelni. Ten patent naprawdę działa.

Jak czyścić patelnię, żeby jej nie zniszczyć?

Patelnia, która jest odpowiednio czyszczona i przechowywana, może służyć przez długie lata. Dlatego nie powinno czyścić się jej agresywnymi środkami ani ostrymi gąbkami. Dotyczy to zwłaszcza wewnętrznej części patelni, która najczęściej pokryta jest teflonem.

Teflon to bardzo wytrzymały materiał, jednak często ulega on uszkodzeniu. Wystarczy przetrzeć jego powierzchni ostrą gąbką, żeby go zedrzeć. Jeśli chcesz, żeby patelnia służyła ci jak najdłużej, myj ją delikatną miękką gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

W przypadku uporczywych zabrudzeń posyp powierzchnie patelni sodą oczyszczoną i polej całość gorącą wodą. Po 15 minutach zetrzyj zabrudzenia czystą, miękką gąbką. Po plamach nie będzie już śladu.

Soda, sól, ocet i chusteczki - w ten sposób wyczyścisz spód patelni

Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu przypalił spód patelni. Wówczas pojawiają się na niej zwęglenia i trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach większość z nas po prostu sięga po popularnego druciaka. Istnieje prostszy i skuteczniejszy sposób na przywrócenie patelni dawnego wyglądu.

@saito09 zaprezentował na TikToku genialny patent, który usuwa przypalenia z patelni. Wystarczy posypać jej spód solą i sodą oczyszczoną, polać niewielką ilością płynu do mycia naczyń, a następnie przykryć ją cienką warstwą chusteczek higienicznych nasączonych octem spirytusowym. Po 15 minutach przetrzyj powierzchnię wilgotnymi chusteczkami. Po zabrudzeniach nie będzie już śladu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta