UrodaZaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?

Zaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?

Zaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?
Źródło zdjęć: © iStock.com

09.07.2018 21:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaskórniki na nosie to skutek zapchanych porów. Są to czarne lub białe kropki, które wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Z zaskórnikami zmagają się nie tylko osoby z cerą problematyczną. To problem każdego z nas. Jest wiele kosmetyków, które pomagają walczyć z zaskórnikami na twarzy.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to inaczej wągry, które pojawiają się na skutek nadmiaru sebum. Lepki tłuszcz i rogowaciejące komórki zamykają wyjście mieszkom włosowym i tworzą na naszym nosie białe lub czarne plamki. Wyróżnia się zaskórniki otwarte - czarne zaskórniki, które znajdują się tuż przy ujściu gruczołów łojowych skóry oraz zaskórniki zamknięte - białe zaskórniki znajdujące się głębiej, przez co są trudniejsze do usunięcia. Każde z nich jest nieestetyczne i powodować może zakażenia bakteryjne, a co za tym idzie ropne krosty i trądzik. Dlatego też lepiej zawczasu pozbyć się zaskórników i uniknąć innych, poważniejszych skórnych problemów.

Zaskórniki na nosie - zabiegi kosmetyczne na zaskórniki

Zaskórniki pojawiają się nie tylko na nosie, ale też czole i brodzie. Aby ich się pozbyć warto skorzystać z pomocy specjalistów. W ofercie salonów kosmetycznych znajdują się takie zabiegi, jak między innymi peeling kawitacyjny, złuszczanie naskórka kwasem migdałowym czy mikrodermabrazja.

Pierwszy z nich polega na usunięciu porów za pomocą ultradźwięków, drugi wykazuje działanie antybakteryjne i wydzielające wydzielanie sebum, trzeci opiera się na ścieraniu warstwy naskórka za pomocą specjalnej diamentowej głowicy. Zabiegi te dodatkowo dotleniają skórę i wzmacniają produkcję kolagenu. Czasami zaskórniki można usunąć farmakologicznie, dlatego też warto wybrać się do dermatologa.

Zaskórniki na nosie - domowe sposoby

Zaskórniki na nosie można usunąć za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach i aptekach, a także maseczkami domowej roboty. Najlepiej otworzyć pory za pomocą gorącej pary, dlatego też najlepszym sposobem jest zrobienie naparu z wody i ziół, pochylenie się nad nim i przykrycie twarzy ręcznikiem. Dzięki tak przygotowanej skórze maseczki do twarzy lepiej się wchłoną i dostarczą więcej witamin.

Maseczka na zaskórniki z węglem aktywnym - do wykonania maseczki wystarczą dwie tabletki węgla aktywowanego (dostępne w każdej aptece), dwie łyżeczki żelatyny oraz ciepła woda lub tłuste mleko. Składniki należy dobrze wymieszać i nałożyć na twarz na ok. 20 min. Cząsteczki węgla wychwytują zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, żelatyna sprawia, że przyklejają się do maseczki, dzięki czemu łatwo i szybko można się pozbyć wągrów.

Maseczka na zaskórniki z miodem - do przygotowania maseczki potrzeba jednej łyżki miodu oraz dwóch łyżek sody oczyszczonej. Składniki należy wymieszać, nałożyć na twarz na ok. 15 min. i zmyć ciepłą wodą. Miód ma działanie antybakteryjne, a soda złuszcza naskórek i usuwa zaskórniki.

Maseczka na zaskórniki z cytryną - do jej przygotowania potrzeba dwóch łyżeczek soku z cytryny oraz jednego jajka, a dokładnie białka. Białko należy ubić, następnie dodać sok z cytryny i dobrze wymieszać. Taką maseczkę trzeba nałożyć na twarz na 20 min i zmyć ciepłą wodą. Cytryna ma działanie rozjaśniające i oczyszczające skórę, a białko kurze nawilża cerę oraz ściąga zaskórniki z twarzy.