UrodaZaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?

Zaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?

Zaskórniki na nosie - jak się ich pozbyć?
Źródło zdjęć: © iStock.com
09.07.2018 21:52

Zaskórniki na nosie to skutek zapchanych porów. Są to czarne lub białe kropki, które wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Z zaskórnikami zmagają się nie tylko osoby z cerą problematyczną. To problem każdego z nas. Jest wiele kosmetyków, które pomagają walczyć z zaskórnikami na twarzy.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to inaczej wągry, które pojawiają się na skutek nadmiaru sebum. Lepki tłuszcz i rogowaciejące komórki zamykają wyjście mieszkom włosowym i tworzą na naszym nosie białe lub czarne plamki. Wyróżnia się zaskórniki otwarte - czarne zaskórniki, które znajdują się tuż przy ujściu gruczołów łojowych skóry oraz zaskórniki zamknięte - białe zaskórniki znajdujące się głębiej, przez co są trudniejsze do usunięcia. Każde z nich jest nieestetyczne i powodować może zakażenia bakteryjne, a co za tym idzie ropne krosty i trądzik. Dlatego też lepiej zawczasu pozbyć się zaskórników i uniknąć innych, poważniejszych skórnych problemów.

Zaskórniki na nosie - zabiegi kosmetyczne na zaskórniki

Zaskórniki pojawiają się nie tylko na nosie, ale też czole i brodzie. Aby ich się pozbyć warto skorzystać z pomocy specjalistów. W ofercie salonów kosmetycznych znajdują się takie zabiegi, jak między innymi peeling kawitacyjny, złuszczanie naskórka kwasem migdałowym czy mikrodermabrazja.

Pierwszy z nich polega na usunięciu porów za pomocą ultradźwięków, drugi wykazuje działanie antybakteryjne i wydzielające wydzielanie sebum, trzeci opiera się na ścieraniu warstwy naskórka za pomocą specjalnej diamentowej głowicy. Zabiegi te dodatkowo dotleniają skórę i wzmacniają produkcję kolagenu. Czasami zaskórniki można usunąć farmakologicznie, dlatego też warto wybrać się do dermatologa.

Zaskórniki na nosie - domowe sposoby

Zaskórniki na nosie można usunąć za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach i aptekach, a także maseczkami domowej roboty. Najlepiej otworzyć pory za pomocą gorącej pary, dlatego też najlepszym sposobem jest zrobienie naparu z wody i ziół, pochylenie się nad nim i przykrycie twarzy ręcznikiem. Dzięki tak przygotowanej skórze maseczki do twarzy lepiej się wchłoną i dostarczą więcej witamin.

Maseczka na zaskórniki z węglem aktywnym - do wykonania maseczki wystarczą dwie tabletki węgla aktywowanego (dostępne w każdej aptece), dwie łyżeczki żelatyny oraz ciepła woda lub tłuste mleko. Składniki należy dobrze wymieszać i nałożyć na twarz na ok. 20 min. Cząsteczki węgla wychwytują zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, żelatyna sprawia, że przyklejają się do maseczki, dzięki czemu łatwo i szybko można się pozbyć wągrów.

Maseczka na zaskórniki z miodem - do przygotowania maseczki potrzeba jednej łyżki miodu oraz dwóch łyżek sody oczyszczonej. Składniki należy wymieszać, nałożyć na twarz na ok. 15 min. i zmyć ciepłą wodą. Miód ma działanie antybakteryjne, a soda złuszcza naskórek i usuwa zaskórniki.

Maseczka na zaskórniki z cytryną - do jej przygotowania potrzeba dwóch łyżeczek soku z cytryny oraz jednego jajka, a dokładnie białka. Białko należy ubić, następnie dodać sok z cytryny i dobrze wymieszać. Taką maseczkę trzeba nałożyć na twarz na 20 min i zmyć ciepłą wodą. Cytryna ma działanie rozjaśniające i oczyszczające skórę, a białko kurze nawilża cerę oraz ściąga zaskórniki z twarzy.