UrodaMaseczka na wągry z węglem, którą przygotujesz w domu

Maseczka na wągry z węglem, którą przygotujesz w domu

Czarna maseczka lub maseczka węglowa na wągry, to hit ostatnich miesięcy. Efekty jej zastosowania widoczne są już po pierwszym zastosowaniu, a dzięki prostej recepturze, stworzyć ją sama w domowym zaciszu.

Maseczka na wągry z węglem, którą przygotujesz w domu
Źródło zdjęć: © Fotolia
Anna Bator

23.06.2018 | aktual.: 15.07.2018 16:03

Maseczka na wągry - dla kogo?

Czarna maseczka peel off to rewelacyjne rozwiązanie dla osób mających problem z rozszerzonymi porami, wągrami czy zaskórnikami. Polecana jest w szczególności dla osób zmagających się z nadmiernym wydzielaniem łoju, jak również dla kobiet stosujących regularnie fluidy i podkłady. Chętnie sięgają po nią osoby z cerą tłustą i mieszaną.

Maseczka na wągry nie tylko oczyszcza skórę, ale także przygotowuje ją na kolejne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak nawilżanie. Gotowe maseczki, kupowane w sklepach, mają dwojaką formę. Popularne są zarówno maseczki na wągry w formie kremowej, które zastygają po nałożeniu na twarz, jak również w formie materiałowej, które nakładamy na twarz. Po odczekaniu zalecanego czasu (ok. 15 - 25 min.), maseczkę odrywamy ze skóry. W efekcie, zanieczyszczenia zebrane ze skóry pozostają na jej wewnętrznej stronie.

Właściwości węglowej maseczki do twarzy

Maseczka na wągry cieszy się ogromną popularnością dzięki zawartości węgla. To on nadaje jej intensywnie czarny kolor. Na co dzień węgiel aktywny stosuje się nie tylko w kosmetyce, ale także w farmacji, np. w postaci tabletek regulujących problemy jelitowe, takie jak biegunka.

Węgiel jest naturalnym magnesem przyciągającym i wchłaniającym w siebie zanieczyszczenia skóry, w tym sebum i toksyny. Dodatkowo, wspomaga usuwanie zrogowaciałego naskórka. Oprócz oczyszczającej mocy, węgiel aktywny ma także działanie antybakteryjne. Działa przeciwzapalnie, przez co może być stosowany także do cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Maseczka na wągry z węglem jest tania i prosta w przygotowaniu, a jej regularne stosowanie pozwala utrzymać czystą i zdrową skórę.

Maseczka na wągry - krok po kroku

Aby wykonać domową maseczkę na wągry z węgla aktywnego, przygotuj:

  • węgiel aktywny - dostępny w aptekach w postaci kapsułek;
  • żelatynę;
  • ciepłą wodę (lub mleko).

Do niedużej miski wsyp węgiel i żelatynę (jeśli węgiel jest w postaci tabletki - rozkrusz ją węgiel w postaci kapsułki wystarczy wysypać). Powoli dodawaj wodę (lub mleko) w ilości pozwalającej na stworzenie gęstej mazi (ok. jednego kieliszka). Mieszankę dokładnie wymieszaj aż składniki połączą się ze sobą. Tak przygotowaną maseczkę na wągry nakładaj na twarz grubą warstwą, pomijając oczy i brwi. Trzymaj na twarzy ok. 20-30 min.

Jeśli chcesz wzmocnić efekty działania czarnej maseczki, przed jej nałożeniem wykonaj tzw. parówkę. Najprostszym sposobem jest nachylenie się nad garnkiem z wrzącą wodą. Parówka pozwala na otworzenie porów, przez co maseczka może głębiej je oczyszczać.

Ściąganie maseczki na wągry

Wiele kobiet ma obawy, czy przygotowaną maseczkę uda się bezboleśnie ściągnąć z twarzy. Na szczęście oprócz delikatnego naciągania skóry, ściąganie maseczki nie powinno powodować nieprzyjemnych doznań. Ważne jest jednak, aby warstwa nakładanej maseczki była grubsza niż tradycyjna ilość nakładanego kremu. Dzięki temu maseczkę na wągry będzie łatwiej ściągnąć odrywającymi się płatami.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)