Blisko ludziZatrudnić nianię. Niecodzienne wymagania zdumiewają internautów

Zatrudnić nianię. Niecodzienne wymagania zdumiewają internautów

Rodzice poszukują idealnej niani
Rodzice poszukują idealnej niani
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

21.04.2022 12:05, aktual.: 21.04.2022 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy rodzic, który decyduje się na zatrudnienie pomocy, mierzy się z wieloma emocjami. W końcu ma powierzyć dziecko zupełnie obcej osobie. Wśród zatroskanych opiekunów nie brakuje takich, którzy mają długą listę wymagań wobec potencjalnej niani. Część z nich może nieźle zaskoczyć.

Wybór opiekunki do dziecka może być nieco stresującym zadaniem. Rodzice pragną, aby milusińscy znaleźli się pod fachową opieką i spędzały czas bezpiecznie aż do powrotu mamy i taty z pracy. Według informacji, które możemy znaleźć w sieci, czasem wymagania dla osoby, która ubiega się o posadę niani, są nieco zdumiewające.

"Szanujemy naszą córkę jak dorosłego człowieka"

Dzięki działającym na Facebooku grupom o różnej tematyce rodzice mogą zasięgnąć porad od innych opiekunów. W takich miejscach mogą również odnaleźć idealną kandydatkę na nianię dla malucha. To właśnie na jednym z facebookowych forów znalazł się intrygujący wpis kobiety, która poszukiwała opiekunki dla swojej dwuletniej córki. Internautka chciałaby zatrudnić nianię, która potrafi dobrze gotować, aby w momencie, gdy maluch śpi, pomagała jej w kuchni. Nie jest to jednak jedyny wymóg postawiony przed potencjalną opiekunką. Pozostałe mogą mocno zdziwić.

"Zależy nam na wychowaniu bez przemocy słownej. Nie używamy sformułowań: "Jesteś piękna", "Uważaj, bo się przewrócisz", "Musisz zjeść" itd. Jest u nas akceptacja na wyrażanie złości, radości, zmęczenia i szanujemy naszą córkę jak dorosłego człowieka. Pozytywne wzmocnienie, porozumienie bez przemocy" - czytamy w pozostawionym ogłoszeniu.

"Chłód i wstrzemięźliwość na każdym kroku"

Inni grupowicze z przejęciem podeszli do przedstawionych wymagań. Część osób chciała dowiedzieć się, skąd takie warunki i dlaczego nie można się zwracać do dziecka w taki sposób.

"To etykietowanie, które, pomimo że w tym zwrocie >>jesteś piękna<< brzmi pozytywnie, to generalnie jest szkodliwe. Temat szufladkowania to temat rzeka, ale moim zdaniem każdy rodzic powinien go zgłębić. Każdy wie, że mówienie o kimś, że jest głupi czy brzydki, jest krzywdzące, więc dlaczego mówienie o kimś, że jest mądry czy ładny, miałoby być dobre? Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest odnosić się do zachowań danej osoby i pracy, którą włożyła w ten np. >>piękny wygląd<<, niż określać ją mianem jakiegoś tam" – stwierdziła jedna z internautek.

Kolejne osoby nie zgodziły się z takim podejściem do sprawy, pozostawiając dosadne komentarze.

"Czyli chłód i wstrzemięźliwość na każdym kroku. Współczuję dziecku. Tacy rodzice... Ech, brak słów";

"A potem wyrośnie dziewczynka, która będzie się zwierzała podczas terapii, że mimo jej wielkich starań nigdy nie usłyszała od mamy, że jest piękna i mądra. A tego jej właśnie brakowało. Znam niestety takie przypadki" - wzburzyły się inne kobiety.

Wymagania z kosmosu? To znajdziemy w ogłoszeniach pracy dla niań

Wspomniany post wywołał lawinę komentarzy. Do głosu doszły również same nianie, które stwierdziły, że niektórzy rodzice proszą po prostu o zbyt wiele.

"Po kilku dniach opieki nad niemowlakiem okazało się, że mama oczekuje, że w czasie jego drzemek będę prała ręcznie pieluchy tetrowe. Byli takimi trochę eko-świrami. Chodziło o to, żeby kupy nie zaschły, zanim rodzice nie wrócą z pracy. Zgodziłam się, bo wtedy bardzo potrzebowałam pracy" – wyznała pewna opiekunka w rozmowie z portalem gazeta.pl.

"Kiedyś musiałam pilnować, żeby żadne dziecko na placu zabaw nie dotykało dwulatka, którym się opiekowałam. Takie było żądanie jego mamy" – stwierdziła następna.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także