Blisko ludzi"Zatrzymaj aborcję". Lekarka Kalina Jędrzejko o projekcie zaostrzającym prawo do aborcji

"Zatrzymaj aborcję". Lekarka Kalina Jędrzejko o projekcie zaostrzającym prawo do aborcji

"Zatrzymaj aborcję". Lekarka Kalina Jędrzejko o projekcie zaostrzającym prawo do aborcji
Źródło zdjęć: © Instagram
Anna Podlaska

16.04.2020 12:58, aktual.: 16.04.2020 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Zatrzymaj aborcję" to kontrowersyjny projekt, który właśnie wrócił do Sejmu. Dyskusja toczy się w czasie, kiedy cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Swoje zdanie na temat projektu "Zatrzymaj aborcję" wyraziła lekarz, chirurg Kalina Jędrzejko.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Podpisało się pod nim ponad 830 tys. obywateli. W środę 15 kwietnia przedstawiała go w Sejmie Kaja Godek.

"Zatrzymaj aborcję". Kontrowersje wokół projektu Kai Godek

Ta inicjatywa ustawodawcza wywołała po raz kolejny wiele kontrowersji. Mimo braku możliwości wyjścia na ulicę przeciwnicy ustawy protestują online. Swój głos sprzeciwu dla zaostrzenia ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wyraziło wielu aktorów, dziennikarzy, polityków.

Głos w tej sprawie zabrało natomiast niewiele lekarek. Zdecydowała się na to dr n. med. Kalina Jędrzejko, znana w sieci jako Panna Chirurg. Napisała, że przeraża ją wizja walki o coś, co powinno się należeć kobietom. "Przerażające, że w XXI wieku wciąż musimy walczyć i zabiegać o swoje prawa. Udowadniać, że nam się należą" – napisała Panna Chirurg na Instagramie.

"Też czuję ogromną frustrację, że tak skrajnie prawicowe poglądy są przepychane do Sejmu, niby to projekt obywatelski, ale dokładnie wiemy, że władza sprzyja takiemu katolickiemu podejściu do rozrodu. Oni uważają, że niezdolny do samodzielnego życia zarodek ma większe prawa niż organizm, w którym żyje" – napisała w komentarzu jedna z jej obserwatorek. "Serducho się rewie do walki. Czasem jednak myślę, że nie równej, bo z ciemnota i głupotą", " I ja się pod tym podpisuję", "Trochę przykre że 'kobieta kobiecie wilkiem', ale no cóż, z niektórymi nie da się pójść na kompromis" – pisali inni Internauci pod wpisem lekarki.

Ustawa zaostrzająca prawo aborcyjne

W czwartek, 16 kwietnia, Sejm przeprowadzi głosowanie ws. projektu "Zatrzymaj aborcję". W pierwszym czytaniu klub PiS zaproponował skierowanie go do dalszych prac w komisji, z kolei Koalicja Obywatelska i Lewica wnioskowały o jego odrzucenie.

Zobacz także: Smacznego na dobry wieczór! Chlebek bananowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (543)
Zobacz także