Włóż do portfela. Babciny przesąd przyciąga bogactwo

Włóż do portfela. Babciny przesąd przyciąga bogactwo

Co nosić w portfelu?
Co nosić w portfelu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.02.2024 09:38, aktualizacja: 16.02.2024 11:28

Nie tylko samą pracą ludzie się bogacą. W życiu równie ważne jest szczęście, a temu trzeba czasem pomóc. Wśród licznych polskich przesądów znajdują się również takie dotyczących majątku i powodzenia. Wiele z nich zwraca uwagę na zawartość portfela.

Nawet ludzie, którzy na co dzień nie uważają się za przesądnych, ulegają zabobonom skupionym na przyciągnięciu szczęścia lub pieniędzy. Nic dziwnego, bo to ważny aspekt życia i nikt nie chciałby sobie przypadkiem zaszkodzić. Mądrość ludowa opisuje wiele przedmiotów, które warto trzymać w portfelu na szczęście, i ostrzega, co stamtąd wyrzucić, aby sobie nie zaszkodzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyrzuć je z portfela. Te rzeczy blokują przypływ gotówki

Powinniśmy unikać trzymania w portfelu drobiazgów, które w tradycji ludowej wiążą się z pechem. Nawet jeśli w to nie wierzymy, nie chcemy kusić losu, prawda? Poza tym takie małe porządki przydadzą się każdemu, bo w portfelu z biegiem czasu gromadzi się mnóstwo śmieci. Z portfela obowiązkowo wyrzucamy stare paragony. Rachunki oznaczają "stratę" pieniędzy, więc według mistycznej logiki będą odstraszać przypływ świeżej gotówki.

Jeszcze gorzej, jeśli nosimy w portfelu guziki. Według popularnego przesądu odpychają pieniądze, ponieważ dziury w guzikach kojarzą się z dziurami, przez które ucieka szczęście. Jeśli podniesiemy na ulicy guzik i włożymy go do portfela, możemy ściągnąć na siebie biedę – nie wiadomo, kto go wyrzucił i jakie uczucia się z nim wiążą. Właściciel guzika może być zły, że go stracił, i wyśle w naszą stronę złą energię.

Przyciągają pieniądze, odstraszają biedę. Zawsze noś przy sobie

Osoby, którym szczególnie zależy na przyciągnięciu pieniędzy, powinny trzymać w portfelu lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie małe lusterko. Warunkiem jest oczywiście noszenie w nim również banknotów – im więcej, tym lepiej. Zwierciadło będzie odbijać w sobie zawartość portfela, symbolicznie ją podwajając. Jeśli jednak włożymy je do pustego portfela, będzie tylko podwajać biedę.

Pieniądze i powodzenie przyciąga wiele popularnych amuletów, np. chińskie monety bogactwa, które nosi się trójkami, związane czerwonym sznurkiem. W portfelu warto mieć łuskę karpia, niewielki wizerunek żaby albo lawendę. Powodzenie gwarantują również liście laurowe, migdały, orzechy włoskie albo goździki. Zapewniają ochronę przed złem i pechem, jak również przyciągną powodzenie finansowe.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także