LudzieWylej na chwasty. Tak "wypalisz" je z korzeniami

Wylej na chwasty. Tak "wypalisz" je z korzeniami

Co roku działkowicze walczą, aby chwasty nie psuły koncepcji na zagospodarowanie zielonej przestrzeni. Uciążliwe rośliny potrafią wyrosnąć na grządkach, klombach, ale też pomiędzy kostką brukową czy piaskowcem na tarasie. Jak wyplenić chwasty z pomocą domowych trików?

Jak pozbyć się chwastów?
Jak pozbyć się chwastów?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Chwasty mogą zepsuć układ zagospodarowania naszej przestrzeni w ogrodzie. Niepożądane rośliny często też wyjątkowo szybko się rozprzestrzeniają, zabierając miejsce krzewom i kwiatom, które posadziliśmy celowo. Jak walczyć z chwastami? Zanim sięgniemy po sklepowe specyfiki, wypróbujmy sprawdzone, domowe metody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chwasty w ogrodzie? To już nie problem

Chwasty, tak jak wiele roślin w tym roku, zaczęły pojawiać się nieco wcześniej, niż zazwyczaj. Nie każdy z nas chce stosować środki chemiczne w obawie o inne kwiaty i krzewy, ale też np. korzystające z ogrodu zwierzęta domowe, czy bawiące się w nim dzieci. Co w takim razie zrobić, jeśli zauważymy niechciane rośliny? Domowych sposobów jest kilka.

Na pierwszy ogień proponujemy przygotowanie roztworu wody z solą w proporcji 1:4. Starannie rozpuszczamy przyprawę, a powstałą mieszaniną podlewamy chwasty. Roztwór je "wypali", jednak musimy bardzo uważać, aby nie potraktować nim innych roślin.

Wylej na chwasty. Usuniesz je w całości

Innym rozwiązaniem będzie wykorzystanie płynu do naczyń. Wystarczy, że dodamy tylko kilka kropel do butelki z wodą i spryskamy powstałym roztworem liście niechcianej rośliny.

Dobry pomysłem jest też domowy oprysk z sody oczyszczonej. Cztery łyżki wymieszaj w litrze wody. Gotowy środek na chwasty przelej do butelki ze spryskiwaczem i potraktuj nim mlecze. Pamiętaj jednak, by po 24 godzinach spryskać trawnik wodą i wypłukać pozostałości sody oczyszczonej. Po kilku takich zabiegach mlecze i mniszki powinny wyschnąć.

Każdy z wymienionych zabiegów najlepiej jest stosować w bezwietrzny, suchy dzień, aby stosowana substancja nie przeniosła się na inne kwiaty czy krzewy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP

Wybrane dla Ciebie