GwiazdyZdradę wyczujesz po tonie głosu!

Zdradę wyczujesz po tonie głosu!

Zdradę wyczujesz po tonie głosu!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
14.03.2011 20:45, aktualizacja: 14.03.2011 22:13

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University.

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University. Kobiety sądzą, że mężczyzna je zdradzi tym bardziej, im niższy ma głos. Z kolei mężczyźni bardziej posądzają o prawdopodobieństwo zdrady te kobiety, których głos jest wysoki. Wyniki badania ukazały się kilka dni temu w internetowym "Evolutionary Psychology".

Autorzy uważają, że przypuszczenia tak kobiet, jak i mężczyzn na temat ryzyka zdrady mają silne podstawy wynikające z biologii. U panów im niższy głos, tym wyższy poziom testosteronu. U pań głos jest tym wyższy, im wyższy poziom estrogenu.
"Wysokość głosu jest używana jako wskaźnik w strategii seksualnej" - piszą autorzy z McMaster.

Wyjaśniają, że jak wynika z wcześniejszych badań, panowie szukają sukcesów reprodukcyjnych próbując związać się i mieć dzieci z jak największą liczbą partnerek. Z kolei panie dokonują dokładnej selekcji w poszukiwaniu jak najlepszego ojca swoich dzieci. Zdrada w związku jest niekorzystna dla obu stron - niesie ze sobą ryzyko chorób, rozpadu związku czy pogorszenia sytuacji materialnej. Nic więc dziwnego, że wyborowi partnera towarzyszy silna selekcja, a wysokość głosu jest dodatkowym czynnikiem, który wpływa na ostateczne decyzje.

Ciekawostką badania jest to, że głosy osób uważanych przez uczestników badania za potencjalnie najlepszych partnerów, czyli najwyższe dla pań i najniższe dla panów, są jednocześnie uważane za głosy osób najbardziej skłonnych do zdrady.

(PAP/ma)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także