ycipk-445379

Zdradę wyczujesz po tonie głosu!

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdradę wyczujesz po tonie głosu!
(Thinkstockphotos)
ycipk-445379

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University. Kobiety sądzą, że mężczyzna je zdradzi tym bardziej, im niższy ma głos. Z kolei mężczyźni bardziej posądzają o prawdopodobieństwo zdrady te kobiety, których głos jest wysoki. Wyniki badania ukazały się kilka dni temu w internetowym "Evolutionary Psychology".

Autorzy uważają, że przypuszczenia tak kobiet, jak i mężczyzn na temat ryzyka zdrady mają silne podstawy wynikające z biologii. U panów im niższy głos, tym wyższy poziom testosteronu. U pań głos jest tym wyższy, im wyższy poziom estrogenu.
"Wysokość głosu jest używana jako wskaźnik w strategii seksualnej" - piszą autorzy z McMaster.

Wyjaśniają, że jak wynika z wcześniejszych badań, panowie szukają sukcesów reprodukcyjnych próbując związać się i mieć dzieci z jak największą liczbą partnerek. Z kolei panie dokonują dokładnej selekcji w poszukiwaniu jak najlepszego ojca swoich dzieci. Zdrada w związku jest niekorzystna dla obu stron - niesie ze sobą ryzyko chorób, rozpadu związku czy pogorszenia sytuacji materialnej. Nic więc dziwnego, że wyborowi partnera towarzyszy silna selekcja, a wysokość głosu jest dodatkowym czynnikiem, który wpływa na ostateczne decyzje.

ycipk-445379

Ciekawostką badania jest to, że głosy osób uważanych przez uczestników badania za potencjalnie najlepszych partnerów, czyli najwyższe dla pań i najniższe dla panów, są jednocześnie uważane za głosy osób najbardziej skłonnych do zdrady.

(PAP/ma)

POLECAMY: CIEMNA STRONA SEKSU

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-445379

ycipk-445379
ycipk-445379