WP

Zdradę wyczujesz po tonie głosu!

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdradę wyczujesz po tonie głosu!
(Thinkstockphotos)
WP

Wysokość głosu partnera daje wiele do myślenia na temat tego, czy partner zdradzi - wynika z badania przygotowanego na kanadyjskim McMaster University. Kobiety sądzą, że mężczyzna je zdradzi tym bardziej, im niższy ma głos. Z kolei mężczyźni bardziej posądzają o prawdopodobieństwo zdrady te kobiety, których głos jest wysoki. Wyniki badania ukazały się kilka dni temu w internetowym "Evolutionary Psychology".

Autorzy uważają, że przypuszczenia tak kobiet, jak i mężczyzn na temat ryzyka zdrady mają silne podstawy wynikające z biologii. U panów im niższy głos, tym wyższy poziom testosteronu. U pań głos jest tym wyższy, im wyższy poziom estrogenu.
"Wysokość głosu jest używana jako wskaźnik w strategii seksualnej" - piszą autorzy z McMaster.

Wyjaśniają, że jak wynika z wcześniejszych badań, panowie szukają sukcesów reprodukcyjnych próbując związać się i mieć dzieci z jak największą liczbą partnerek. Z kolei panie dokonują dokładnej selekcji w poszukiwaniu jak najlepszego ojca swoich dzieci. Zdrada w związku jest niekorzystna dla obu stron - niesie ze sobą ryzyko chorób, rozpadu związku czy pogorszenia sytuacji materialnej. Nic więc dziwnego, że wyborowi partnera towarzyszy silna selekcja, a wysokość głosu jest dodatkowym czynnikiem, który wpływa na ostateczne decyzje.

WP

Ciekawostką badania jest to, że głosy osób uważanych przez uczestników badania za potencjalnie najlepszych partnerów, czyli najwyższe dla pań i najniższe dla panów, są jednocześnie uważane za głosy osób najbardziej skłonnych do zdrady.

(PAP/ma)

POLECAMY: CIEMNA STRONA SEKSU

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP