Żel, akryl, jedwab - metody przedłużania paznokci na szablonie i tipsie
22.06.2018 23:23
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Przedłużanie paznokci to podstawowa usługa oferowana w salonach kosmetycznych. Wśród najczęściej stosowanych metod przedłużania paznokci wymienia się żel, akryl i jedwab. Długie paznokcie powstają na bazie tipsów i szablonów. Który sposób jest lepszy, który trwalszy, a który najbezpieczniejszy? Jakiego efektu można się spodziewać po każdym z nich?
Przedłużanie paznokci - tipsy czy szablony?
Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to, co jest lepsze - tipsy czy szablony. Zarówno jedna, jak i druga metoda jest dobra, ale jednocześnie każda z nich ma swoje mocne i słabe strony. Tips jest plastikową nakładką, którą przykleja się na brzeg paznokcia. Stanowi on tylko nakładkę i dla pełnego przedłużenia należy zbudować paznokieć akrylem lub żelem.
Szablon natomiast to papierowa, plastikowa lub metalowa płytka, którą podkłada się pod paznokieć. Żel, akryl lub jedwab nakłada się wówczas od skórek po skrawek wolnego brzegu. Druga metoda jest zdecydowanie delikatniejsza, ale w kontekście trwałości nie ma żadnej różnicy. Właściwie wykonane paznokcie, zarówno na tipsie, jak i na szablonie, utrzymają się tak samo długo.
Wybór między tipsem a szablonem zależy w dużej mierze od kształtu naturalnej płytki paznokcia. Tipsy wykorzystuje się przy płytce paznokciowej w kształcie skoczni, natomiast szablony sprawdzą się przy paznokciach haczykowatych i wachlarzowatych. Obie metody zaś można zastosować przy paznokciach uniwersalnych, a także obgryzionych.
Przedłużanie paznokci żelem, akrylem, jedwabiem
Zarówno na tips, jak i szablon należy nałożyć akryl, żel lub jedwab, z których można wymodelować paznokieć. Zasada nakładania tych materiałów jest prosta. Twardy materiał nakłada się na twarde płytki, a miękki na miękkie. Akryl jest najtwardszy z wymienionych, dlatego zazwyczaj stosuje się go na twardych płytkach, natomiast żel i jedwab doskonale sprawdzają się na miękkich płytkach paznokcia. Metoda żelowa przedłużania paznokci jest wykorzystywana również do utwardzania naturalnych paznokci, szczególnie tych rozdwajających się i łamliwych. Jedwab natomiast jest odporny na wielokrotne moczenie, dlatego powinny zdecydować się na niego gospodynie domowe.
Zobacz także
Pielęgnacja przedłużonych paznokci
Przedłużone paznokcie wymagają takiej sameju pielęgnacji, co paznokcie naturalne. Regularnie zatem trzeba je nawilżać i natłuszczać skórę oliwką.Trzeba także pamiętać o paznokciu, który odrasta pod tipsem lub szablonem. Jeżeli nie będzie on odpowiednio nawilżany, sztuczna płytka zacznie od niego odstawać. Należy również unikać długiego moczenia sztucznych paznokci w wodzie, używania zmywaczy z acetonem, silnych detergentów czy rozpuszczalników.
Zobacz także
Koszt przedłużania paznokci
Cena przedłużania paznokci na tipsie i szablonie zasadniczo się nie różni i wynosi około 90-100 złotych. Różnice w kosztach zauważalne są jednak w wybieranej metodzie przedłużania. Najtańszym sposobem przedłużenia paznokci jest metoda akrylowa - przeciętny koszt waha się w granicach 130-150 złotych.
Ile kosztują paznokcie żelowe? Cena żelowego przedłużania paznokci to około 150 złotych. Najwięcej za usługę zapłacą panie, które zdecydują się na jedwab. Za ten zabieg należy zapłacić około 160 złotych.