GwiazdyZenek Martyniuk doczeka się sporej emerytury. Może liczyć na pięć razy więcej

Zenek Martyniuk doczeka się sporej emerytury. Może liczyć na pięć razy więcej

Zenek Martyniuk będzie mógł poszczycić się świetną emeryturą.
Zenek Martyniuk będzie mógł poszczycić się świetną emeryturą.
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JKY
01.03.2021 14:51

Temat dotyczący polskich emerytur jest drażliwy dla niemal wszystkich grup społecznych. Także rodzime gwiazdy niedawno wyraziły swoją dezaprobatę związaną z wysokością ich emerytur. Jednak nie wszyscy są niezadowoleni – Zenek Martyniuk może poszczycić się wyjątkowo wysoką kwotą, jaka przypadnie mu po przejściu na zasłużony odpoczynek.

W ostatnim czasie bardzo głośno było na temat głodowych emerytur, jakie czekają na wielu polskich artystów. Oczywiście wszystko ma związek z niskimi składkami odprowadzanymi podczas aktywności zawodowej. To sprawia, że po oficjalnym zakończeniu kariery na scenie, ich emerytura pokryje jedynie podstawowe wydatki, a u niektórych nie wystarczy na opłacenie rachunków.

Królewskie życie Zenka

Sprawa niskich, wręcz głodowych emerytur dotyczy wielu znanych i lubianych osób ze sceny muzycznej i nie tylko. Alicja Majewska, Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski przyznali, że niestety ich wizja odpoczynku na emeryturze spędza im sen z powiek ze względu na problem z późniejszym świadczeniem.

Wspomniani artyści mogą co najwyżej liczyć na kwotę wahająca się do 1000 do 1500 złotych. Wiele gwiazd w związku z brakiem dalszych perspektyw, nie zamierza zbyt szybko podejmować decyzji o zakończeniu pracy zawodowej, bo po prostu ich na to nie stać. Cały czas występują albo zajmują się własnymi biznesami, aby choć trochę zabezpieczyć swoją niepewną przyszłość.

W przeciwieństwie do niektórych kolegów z branży, na przyszłą emeryturę nie narzeka samozwańczy król disco polo Zenek Martyniuk. Uczciwie przyznał, że:

"Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości czterech tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas".

Gwiazdor muzyki chodnikowej może zatem liczyć na dosyć spore świadczenie. Według ustaleń dokonanych przez "Super Express", Martyniuk dzięki regularnym składkom może w późniejszym czasie liczyć na emeryturę wynoszącą przeszło 5000 złotych. W Polsce przeciętnie wypłacana jest emerytura wynosi 1900 złotych brutto miesięcznie. Jak widać, nawet po zaprzestaniu koncertowania Martyniuk będzie żył jak na prawdziwego króla przystało.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także