Trwa ładowanie...

Ziemowit Gowin o strajkach kobiet. Syn Jarosława Gowina udzielił szczerego wywiadu

Ziemowit Gowin udzielił wywiadu, w którym ocenił ministra Przemysława Czarnka, opowiedział o relacji z ojcem Jarosławem Gowinem i podzielił się swoją opinią w temacie strajku kobiet. 28-latek zyskał popularność w trakcie pierwszej fali koronawirusa. Nagrał wówczas utwór "Państwo z dykty", w którym skrytykował PiS.

Ziemowit GowinZiemowit GowinŹródło: screen from youtube.com
d26egqf
d26egqf

PiS tworzy podziały

Ziemowit Gowin powiedział między innymi, że PiS pogłębia podziały w społeczeństwie. Przyznał też, że podobnie było za rządów PO, ale teraz granice są niebezpiecznie przesunięte. - PiS tę granicę teraz przesuwa: jeżeli Kaczyński nagrywa materiał, w którym do złudzenia przypomina Jaruzelskiego i apeluje o "obronę polskości", sugerując, że wszyscy, którzy się z PiS-em nie zgadzają, nie są Polakami, to trudno nie zauważyć, że PiS zaostrza podziały - mówi w rozmowie z gazetą.

Odnosi się też do strajków kobiet, które wybuchły po decyzji Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października, ograniczającej prawo kobiet do terminacji ciąży. - Kobieta, jak i każda osoba, sama powinna wybierać sobie swoją ścieżkę. Jeżeli to będzie kariera w połączeniu z rodziną - w porządku. Jeżeli to będzie tylko wychowywanie dzieci i zajmowanie się domem, co także jest trudną pracą, również OK. Jeżeli ktoś chce tylko zajmować się karierą i nie mieć dzieci, to też ma do tego pełne prawo – ocenił Ziemowit Gowin.

Przy okazji skomentował słowa Przemysława Czarnka, który wyraził pogląd, że "kobieta ma pewne obowiązki" i, że należy do nich rodzenie dzieci. - To jest wsteczniactwo do sześcianu. Zresztą z tego, co wiem, żona ministra Czarnka akurat zajmuje się swoją karierą - powiedział syn wicepremiera.

d26egqf

Zapytany o to, jaką radę dałby Kindze Dudzie, która została doradczynią prezydenta, odpowiedział: "Żeby się zastanowiła, czy to, co robi, jest zgodne z jej przekonaniami i czy słuszne według niej samej. Jeżeli tak, to ma pełne prawo, ale jeśli robi to ze względu na presję rodziny, to zachęcałbym do życia według własnych zasad".

Ziemowit Gowin o byciu narodowcem i relacji z ojcem

Zimowit Gowin powiedział w wywiadzie, że był niegdyś narodowcem – brał udział w Marszach Niepodległości. Przyznał równocześnie, że nigdy nie zagłosowałby na Konfederację. - Nie przyłożę ręki do promowania ludzi skupionych wokół Janusza Korwin-Mikkego, wspierających mizoginię, szowinizm, homofobię, szkodzących ruchom wolnościowym - stwierdził.

Ziemowit Gowin jest obecnie doktorantem filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Zapytany o relację z ojcem, Jarosławem Gowinem, powiedział, że rzadko się widują, bo mieszkają osobno, ale czasami zdarza im się porozmawiać o polityce. Mężczyźni mają odmienne poglądy, ale nikt nikomu nic nie narzuca.

Szlachetna Paczka po kontrowersjach wokół księdza Stryczka. Joanna Sadzik mówi, jak jest teraz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26egqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26egqf