Złodzieje są coraz bezczelniejsi. Uważaj na kradzieże "na kolec"

Złodzieje są coraz bezczelniejsi. Uważaj na kradzieże "na kolec"

Złodzieje wykorzystają każdą chwilę nieuwagi
Złodzieje wykorzystają każdą chwilę nieuwagi
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Corepics
11.07.2023 12:37

Latem współczynnik kradzieży jest znacznie wyższy niż w ciągu pozostałych pór roku. Dodatkowo złodzieje wykazują się sporą pomysłowością. Jednym ze stosowanych przez nich patentów jest tzw. metoda na kolec. Czego się wystrzegać?

Kradzież "na kolec" - jak wygląda?

To wyjątkowo prosta metoda, na którą może się nabrać każdy z nas. Do rabunku dochodzi zwykle pod samym bankiem. Najpierw złodzieje obserwują, kto wypłaca znaczną ilość gotówki w banku. Następnie namierzają auto takiej osoby, po czym przebijają oponę zwykłym kolcem.

Kiedy potencjalna ofiara wychodzi z banku, od razu zauważa brak powietrze w oponie. A wtedy najczęściej odruchowo otwiera auto i wrzuca torbę z gotówką i dokumentami na siedzenie pasażera, aby przyjrzeć się oponie. Zdarza się, że nie zamyka nawet drzwi. Wszystko to ułatwia kradzież, , bowiem to właśnie w tym momencie złodzieje ruszają do ataku, wykorzystując chwilowy brak czujności. Schowani za pojazdem, otwierają drzwi, a następnie, wyjmują z auta pieniądze, a także dokumenty. Cała akcja trwa zaledwie kilkanaście sekund. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stracić majątek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nawet jeśli złodziejom nie uda się ukraść pieniędzy od razu, potrafią jechać za swoją ofiarą aż do warsztatu samochodowego, gdzie zwykle kieruje się ona po przebiciu opony. Tam również może dojść do kradzieży.

Jak ustrzec się przed kradzieżą?

Przed kradzieżą da się ustrzec. Jeśli po wyjściu z banku zauważysz, że "złapałeś gumę", bądź czujny. Pod żadnym pozorem nie odkładaj gotówki i dokumentów. Miej je cały czas przy sobie, także w warsztacie wulkanizacyjnym. Pamiętaj o tym, żeby auto było cały czas zamknięte, nawet gdy stoisz tuż obok. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko rabunku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta