GotowaniePrzepisyZmiana trybu życia – od czego zacząć?

Zmiana trybu życia – od czego zacząć?

Nad formą i sylwetką zawsze można popracować – im wcześniej jednak, tym lepiej. Jeśli do tej pory twoje plany zmiany trybu życia na zdrowszy zawiodły, może źle się za to zabierasz? Poniżej kilka porad, jak to zrobić i od czego zacząć – zmień styl życia na wiosnę!

Zmiana trybu życia – od czego zacząć?
Źródło zdjęć: © pexels.com

Organizm jest dość cierpliwy – znosi ciągłe nowe diety, próby biegania, wieczorne napady głodu, brak snu, nadmiar alkoholu itd. Jednak taki tryb życia z pewnością prędzej czy później odbije się zarówno na twojej sylwetce, jak i stanie zdrowia. Jeśli myślisz nad zmianą, przestań myśleć i zacznij działać – zadbaj o aktywność fizyczną, porzuć używki, wprowadź do diety sezonowe warzywa, napoje botaniczne B-life Botanicals, chude mięso itd. Podpowiadamy, jak zacząć żyć inaczej.

Zacznij od drobnych zmian

Większość osób, które postanawiają żyć zdrowo, stawia przed sobą zbyt wygórowane wymagania i cele niemal nie do osiągnięcia lub wymagające nadludzkiego wysiłku. Często brakuje im też wiedzy, co to właściwie znaczy „zdrowy styl”. Aby nowy rozdział w twoim życiu nie wyglądał po staremu, zacznij od osiągalnych założeń i indywidualnego planu działania.

Próby wprowadzenia z dnia na dzień diametralnych zmian najczęściej kończą się porażką – szybko się zniechęcasz, gdyż rewolucja w codziennym menu i wymagające treningi to duży szok dla organizmu. Znacznie lepiej stawiać małe kroki – ograniczyć spożycie cukru, wybierać spacer zamiast komunikacji miejskiej itd.

Zadbaj o nawodnienie organizmu

Wiele osób ignoruje potrzebę regularnego nawadniania organizmu. Jeśli pijasz zwykle kawę lub słodzone napoje gazowane, przestaw się na zdrowsze zioła, warzone napoje botaniczne oraz wodę czy domową lemoniadę. Mocna kawa i herbata jedynie odwadniają, a kolorowe gazowane napoje to zwykle połączenie chemicznych dodatków i cukru.

Staraj się mieć zawsze pod ręką małą butelkę wody mineralnej, pijaj także sok pomidorowy (najlepiej bez dodatku soli), smoothie, napój B-life Botanicals albo naturalny sok owocowy. Wyeliminuj z diety smakowe wody owocowe dostępne w sklepach, gdyż zawierają bardzo dużo cukru. Możesz je bez problemu przyrządzić samodzielnie, dodając plasterki cytryny, pomarańczy czy kilka truskawek.

Doceniaj bogactwo sezonu – jedz warzywa

Panuje moda na gotowanie w zgodzie z sezonem – takie warzywa i owoce są zdrowsze, lokalne i bogate w składniki odżywcze, witaminy, błonnik itd. Jeśli na targu możesz kupić polskie jabłka i gruszki, nie szukaj na siłę arbuza czy ananasa w marketach. Staraj się tak komponować posiłki, aby w każdym znalazło się chociaż jedno warzywo. Skoro zaczynasz metodą małych kroków, wybieraj te, które lubisz.

Aktywność fizyczna to podstawa

Masz napięty grafik i cierpisz na permanentny brak czasu? Skoro to koniec z wymówkami, wciśnij 2-3 treningi w swój harmonogram. Dobrym pomysłem jest zakup karnetu do klubu fitness – to inwestycja w lepszą sylwetkę, ale też zdrowie i samopoczucie.

Regularność jest w tym przypadku kluczowa, ale nie muszą to być zawsze ćwiczenia w siłowni. Trener podpowie ci, jak ćwiczyć efektywnie, gdy masz mało czasu, pomoże ustalić program treningowy i zmotywuje. Pomocne są też różne aplikacje – znajdziesz w nich pomysły na ćwiczenia, przepisy itp.

Regeneracja – zadbaj o odpoczynek

Rewolucja na talerzu oraz większa dawka sportu to dla wielu osób wyzwanie. Warto nagradzać się za wysiłek, ale rozsądnie – przede wszystkim zadbaj o regenerację, czyli nie trenuj codziennie, wysypiaj się, gdyż odpowiednia ilość snu świetnie wpływa na organizm, a także wprowadź tzw. cheat meal, czyli posiłek, którym możesz zgrzeszyć – np. kawałek sernika lub pizzy. Zachowaj jednak umiar, aby cały tygodniowy wysiłek nie poszedł na marne!

Źródło artykułu:Materiał Partnera

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (12)