Trwa ładowanie...

Zmywanie lakieru do paznokci. Skuteczne i sprawdzone sposoby

Malowanie paznokci to dobra zabawa. Przychodzi jednak moment, kiedy lakier trzeba zmyć. Najmodniejsze w ostatnich sezonach lakiery brokatowe, teksturowe i żelowe przysparzają czasem nie lada kłopotów z usunięciem. Jakiego zmywacza użyć?

Share
Zmywanie lakieru do paznokci. Skuteczne i sprawdzone sposoby
Źródło: 123RF
d1mdxd7

Niebanalne lakiery brokatowe i teksturowe są nietuzinkową ozdobą paznokci, jednak ich zmywanie wydaje się zabierać więcej czasu niż przy tradycyjnych lakierach. Niesłusznie! Jest przecież kilka wygodnych metod ich usuwania bez zbędnego wysiłku.

Metoda na folię

Najpopularniejszym sposobem stosowanym przez manicurzystki jest nałożenie na paznokcie pojedynczych kompresów z bezacetonowym zmywaczem i folią aluminiową.

- Płatki kosmetyczne należy podzielić na mniejsze kawałki, by zakrywały płytkę paznokcia. Następnie należy nasączyć je zmywaczem i przyłożyć do płytki – wyjaśnia Agnieszka Sęczkowska, wizażystka GoldenRose. - Tak przygotowany kompres owijamy szczelnie niewielkim paskiem aluminiowej folii spożywczej i pozostawiamy na około 5 do 7 minut. Po ściągnięciu folii lakier pozostaje na płatkach. Ewentualne pozostałości drobinek brokatu przecieramy na koniec czystym wacikiem.

d1mdxd7

Z gąbką lub w płatkach

Dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą zaoszczędzić czas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jednak zakup zmywacza z gąbką, który doskonale radzi sobie ze zmywaniem rozmaitych drobinek i zdobień paznokci, nawet, jeśli są pokryte grubą warstwą top coatu. Gąbkę nasączoną zmywaczem wystarczy przytrzymać przez chwilę na paznokciu, a następnie zsunąć ją wraz z warstwą lakieru.

Jeśli wybieramy się na wakacje, czy w podróż służbową, do podręcznego bagażu zmieści się niewielkie, lekkie i poręczne opakowanie zmywacza w płatkach.

Do ciemnych - z wybielaczem

Lakiery do paznokci w ciemnych tonacjach kolorystycznych charakteryzują się zazwyczaj dużą zawartością pigmentów, by zapewnić maksymalne krycie w trakcie malowania. O ile jest to wielką zaletą przy nakładaniu, ponieważ zapewnia doskonały efekt już przy jednej warstwie lakieru, o tyle w trakcie zmywania pigmenty mogą odbarwiać płytkę paznokcia oraz skórki. Szczególnie, gdy nie nałożymy pod manicure bezbarwnej bazy.

- Wybierając tego typu lakiery warto zaopatrzyć kosmetyczkę w zmywacz o wybielającej formule – radzi Agnieszka Sęczkowska. - Nie tylko jest w stanie usunąć wszystkie rodzaje lakierów, ale przede wszystkim wyrównuje kolor płytki, przywraca jej naturalny wygląd, a zawartość gliceryny i witaminy E dodatkowo chroni ją i wzmacnia.

d1mdxd7

Lakiery żelowe bez drapania?

Lakiery żelowe kuszą swym długotrwałym blaskiem i wyrazistym kolorem nawet do dwóch tygodni. Choć manicurzystki przekonują, by usuwać tego typu lakiery profesjonalnie w salonach, bywa, że próbujemy robić to samodzielnie.

Jednak zamiast zdrapywać lub spiłowywać pilnikiem warto zakupić profesjonalny zmywacz do tego typu lakierów. Dzięki odpowiedniemu stężeniu acetonu preparat kruszy powłokę lakieru i rozmiękcza go, umożliwiając usunięcie. Nie przesusza przy tym delikatnych skórek wokół paznokci. Chcąc skutecznie usunąć lakier żelowy należy wykorzystać metodę kompresu pod folią aluminiową.

(gabi), kobieta.wp.pl

d1mdxd7

Podziel się opinią

Share
d1mdxd7
d1mdxd7