Znalazł ulotkę z kościoła w skrzynce. Oto treść

Parafie wykazują się coraz większą kreatywnością
Parafie wykazują się coraz większą kreatywnością
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Archiwum prywatne | Adobe Stock, Archiwum prywatne

20.11.2023 18:09, aktual.: 20.11.2023 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duchowni wykazują się sporą kreatywnością, by zachęcić parafian do przyjęcia w domach wizyt duszpasterskich. Mieszkańcy dużych miast coraz częściej mogą znaleźć w swoich skrzynkach listy oraz ulotki. Treść jednej z nich, nadesłanej przez czytelnika Wirtualnej Polski, może zaskakiwać.

Duchowni, jak co roku przed nadejściem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przygotowują się już do wizyt duszpasterskich potocznie nazywanych "kolędą". Ostatnio zrobiło się głośno na temat jednej z krakowskich parafii, która poinformowała, że duchowni odwiedzą wyłącznie te rodziny, które same wcześniej zaproszą księży.

Okazuje się, że również w Krakowie parafie wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom i chętnie korzystają z najnowszych technologii. Świadczy o tym ulotka, którą w swojej skrzynce znalazł jeden z naszych czytelników.

Parafie coraz bardziej kreatywne. Korzystają z dobrodziejstw internetu

Czy czasy, gdy księża pukali od drzwi do drzwi, aby zapytać się, czy mieszkańcy przyjmą duchownego po kolędzie, mamy już za sobą? Tak przynajmniej sytuacja wygląda w przypadku Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie. To wierni przejmą bowiem inicjatywę, a księża przyjdą do domów oraz mieszkań, których właściciele wcześniej wypełnią specjalny formularz lub zarejestrują się na stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Zaproś Księdza do wspólnego spotkania w Twoim domu. Wypełnij tę ulotkę na odwrocie i zostaw ją w pudełku przy wyjściu z kościoła do 10 grudnia 2023 r. lub zgłoś się przez formularz dostępny na stronie parafii (...), lub wyślij maila (...)" - przeczytamy na jednej z ulotek, które pojawiły się w skrzynkach krakowskich parafian.

Czy takie rozwiązanie przyjmie się w Krakowie? A może w ślad za nimi pójdą również parafie zlokalizowane w innych częściach Polski?

Parafia zachęca wiernych do otworzenia domów na wizyty "po kolędzie"
Parafia zachęca wiernych do otworzenia domów na wizyty "po kolędzie"© Archiwum prywatne | Archiwum prywatne

Przypomnijmy, że we wcześniej opisanym przypadku oprócz podobnego formularza w skrzynkach pocztowych mieszkańców Krakowa znalazł się jeszcze list od proboszcza. Duchowny wyjaśnił w nim m.in. w jakim celu co roku odbywają się wizyty duszpasterskie. Wspomniał też kilka słów o składanej przez wiernych "kopercie".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (156)
Zobacz także