Trwa ładowanie...

Znalazł ulotkę z kościoła w skrzynce. Oto treść

Duchowni wykazują się sporą kreatywnością, by zachęcić parafian do przyjęcia w domach wizyt duszpasterskich. Mieszkańcy dużych miast coraz częściej mogą znaleźć w swoich skrzynkach listy oraz ulotki. Treść jednej z nich, nadesłanej przez czytelnika Wirtualnej Polski, może zaskakiwać.

Parafie wykazują się coraz większą kreatywnościąParafie wykazują się coraz większą kreatywnościąŹródło: Adobe Stock, Archiwum prywatne, fot: Adobe Stock, Archiwum prywatne
d34ipm9
d34ipm9

Duchowni, jak co roku przed nadejściem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przygotowują się już do wizyt duszpasterskich potocznie nazywanych "kolędą". Ostatnio zrobiło się głośno na temat jednej z krakowskich parafii, która poinformowała, że duchowni odwiedzą wyłącznie te rodziny, które same wcześniej zaproszą księży.

Okazuje się, że również w Krakowie parafie wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom i chętnie korzystają z najnowszych technologii. Świadczy o tym ulotka, którą w swojej skrzynce znalazł jeden z naszych czytelników.

Parafie coraz bardziej kreatywne. Korzystają z dobrodziejstw internetu

Czy czasy, gdy księża pukali od drzwi do drzwi, aby zapytać się, czy mieszkańcy przyjmą duchownego po kolędzie, mamy już za sobą? Tak przynajmniej sytuacja wygląda w przypadku Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie. To wierni przejmą bowiem inicjatywę, a księża przyjdą do domów oraz mieszkań, których właściciele wcześniej wypełnią specjalny formularz lub zarejestrują się na stronie internetowej.

d34ipm9

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak rozważnie wybierać zabawki które zabieramy w podróż?

"Zaproś Księdza do wspólnego spotkania w Twoim domu. Wypełnij tę ulotkę na odwrocie i zostaw ją w pudełku przy wyjściu z kościoła do 10 grudnia 2023 r. lub zgłoś się przez formularz dostępny na stronie parafii (...), lub wyślij maila (...)" - przeczytamy na jednej z ulotek, które pojawiły się w skrzynkach krakowskich parafian.

Czy takie rozwiązanie przyjmie się w Krakowie? A może w ślad za nimi pójdą również parafie zlokalizowane w innych częściach Polski?

Parafia zachęca wiernych do otworzenia domów na wizyty "po kolędzie" Archiwum prywatne
Parafia zachęca wiernych do otworzenia domów na wizyty "po kolędzie"Źródło: Archiwum prywatne, fot: Archiwum prywatne

Przypomnijmy, że we wcześniej opisanym przypadku oprócz podobnego formularza w skrzynkach pocztowych mieszkańców Krakowa znalazł się jeszcze list od proboszcza. Duchowny wyjaśnił w nim m.in. w jakim celu co roku odbywają się wizyty duszpasterskie. Wspomniał też kilka słów o składanej przez wiernych "kopercie".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ipm9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ipm9