Trwa ładowanie...

Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa. Los okrutnie z niej zadrwił

W młodości Zofia Kucówna była prawdziwą femme fatale. Kochało się w niej pół szkoły teatralnej. Ona szybko zdecydowała się na małżeństwo z kolegą ze studiów, Janem Mayzelem. Kilka lat później w jej życiu pojawił się mężczyzna, dla którego zupełnie straciła głowę.

Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa (EAST NEWS)Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa (EAST NEWS)
d20aqbc
d20aqbc

Zofia Kucówna była uważana za jedną z najbardziej pociągających aktorek swojego pokolenia. Budziła wielkie zainteresowanie wśród płci przeciwnej już w krakowskiej szkole teatralnej. Szybko zaczął ją uwodzić starszy o trzy lata kolega Jan Mayzel. Para wzięła ślub. Aktorka skończyła studia, a jej mąż próbował swoich sił w stolicy. Gdy młodziutka gwiazda pojechała w odwiedziny do ukochanego, w mig dostała propozycję dołączenia do zespołu Teatru Dramatycznego. Był to początek końca ich małżeństwa.

Amant wszechczasów

Największą gwiazdą Teatru Powszechnego był niezwykle przystojny i utalentowany Adam Hanuszkiewicz. Aktor był wówczas żonaty z koleżanką po fachu, Zofią Rysiówną. Mimo tego Kucówna oszalała na punkcie amanta. Między aktorami szybko nawiązał się płomienny romans. Zofia Rysiówna próbowała walczyć o małżeństwo - w końcu para miała dwoje małych dzieci. Ostatecznie przegrała jednak z młodszą o 13 lat rywalką. Mąż Kucówny za to szybko poddał się bez walki - zrozumiał, że żona zakochała się bez pamięci. Po rozwodzie związał się z Zofią Merle, z którą do dzisiaj tworzy szczęśliwą parę.

Zofia Kucówna i Adam Hanuszkiewicz długo żyli w związku partnerskim, wzięli ślub dopiero w 1974 r., gdy aktor był już dyrektorem Teatru Powszechnego.

d20aqbc

Okrutna przewrotność losu

W trakcie małżeństwa Zofia Kucówna zachorowała na raka piersi, a niedługo później spadł na nią kolejny cios. Jej mąż zakochał się w 30-letniej Magdzie Cwen. - Kiedy przyszedł rozwód, nie było we mnie rozpaczy, tylko smutek. Rozstanie zawsze jest klęską. Ale nie mogłam mieć i nie mam do nikogo pretensji. Bo to ja sama dokonywałam wyborów, ja sama umieściłam swoje uczucia i ja sama jestem odpowiedzialna za całe moje życie - wyznała legenda sceny.

Adam Hanuszkiewicz zmarł 10 lat temu. Aktorka nigdy potem z nikim się nie związała. Jesień życia spędza w Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Edyta Górniak wspomina modlitwy w kościele

d20aqbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20aqbc