Blisko ludziZofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa. Los okrutnie z niej zadrwił

Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa. Los okrutnie z niej zadrwił

Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa (EAST NEWS)
Zofia Kucówna rozbiła dwa małżeństwa (EAST NEWS)
Marta Kutkowska
03.09.2021 10:45

W młodości Zofia Kucówna była prawdziwą femme fatale. Kochało się w niej pół szkoły teatralnej. Ona szybko zdecydowała się na małżeństwo z kolegą ze studiów, Janem Mayzelem. Kilka lat później w jej życiu pojawił się mężczyzna, dla którego zupełnie straciła głowę.

Zofia Kucówna była uważana za jedną z najbardziej pociągających aktorek swojego pokolenia. Budziła wielkie zainteresowanie wśród płci przeciwnej już w krakowskiej szkole teatralnej. Szybko zaczął ją uwodzić starszy o trzy lata kolega Jan Mayzel. Para wzięła ślub. Aktorka skończyła studia, a jej mąż próbował swoich sił w stolicy. Gdy młodziutka gwiazda pojechała w odwiedziny do ukochanego, w mig dostała propozycję dołączenia do zespołu Teatru Dramatycznego. Był to początek końca ich małżeństwa.

Amant wszechczasów

Największą gwiazdą Teatru Powszechnego był niezwykle przystojny i utalentowany Adam Hanuszkiewicz. Aktor był wówczas żonaty z koleżanką po fachu, Zofią Rysiówną. Mimo tego Kucówna oszalała na punkcie amanta. Między aktorami szybko nawiązał się płomienny romans. Zofia Rysiówna próbowała walczyć o małżeństwo - w końcu para miała dwoje małych dzieci. Ostatecznie przegrała jednak z młodszą o 13 lat rywalką. Mąż Kucówny za to szybko poddał się bez walki - zrozumiał, że żona zakochała się bez pamięci. Po rozwodzie związał się z Zofią Merle, z którą do dzisiaj tworzy szczęśliwą parę.

Zofia Kucówna i Adam Hanuszkiewicz długo żyli w związku partnerskim, wzięli ślub dopiero w 1974 r., gdy aktor był już dyrektorem Teatru Powszechnego.

Okrutna przewrotność losu

W trakcie małżeństwa Zofia Kucówna zachorowała na raka piersi, a niedługo później spadł na nią kolejny cios. Jej mąż zakochał się w 30-letniej Magdzie Cwen. - Kiedy przyszedł rozwód, nie było we mnie rozpaczy, tylko smutek. Rozstanie zawsze jest klęską. Ale nie mogłam mieć i nie mam do nikogo pretensji. Bo to ja sama dokonywałam wyborów, ja sama umieściłam swoje uczucia i ja sama jestem odpowiedzialna za całe moje życie - wyznała legenda sceny.

Adam Hanuszkiewicz zmarł 10 lat temu. Aktorka nigdy potem z nikim się nie związała. Jesień życia spędza w Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (134)
Zobacz także