Poczujesz chłód bez wiatraka. Zrób tylko dwie rzeczy

Upały mogą wpłynąć na samopoczucie i komfort snu
Upały mogą wpłynąć na samopoczucie i komfort snu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jose Miguel Sanchez

27.06.2024 16:11, aktual.: 27.06.2024 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Upały mogą wpłynąć na samopoczucie i komfort snu. Warto więc zadbać o ochłodzenie mieszkania w trakcie dnia, by nocą cieszyć się przyjemną temperaturą. Nie należy jednak włączać wiatraka. Wyjaśniamy dlaczego.

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, podczas których walczymy z wysokimi temperaturami. Choć z jednej strony cieszymy się wakacjami i urlopem, z drugiej zmagamy się ze znacznie gorszym samopoczuciem, a nawet drażliwością. W prosty sposób możemy jednak ochłodzić mieszkanie, aby nocą było nam przyjemniej.

Jak ochłodzić mieszkanie?

Każdy z nas ma zapewne swój własny sposób na ochłodzenie mieszkania. Jeżeli żaden z nich nie spełnił jednak naszych oczekiwań, warto wypróbować dwóch, które zawsze przynoszą efekt. Są proste, nic nie kosztują i sprawią, że w mieszkaniu będzie chłodniej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  1. Jeżeli na zewnątrz są wysokie temperatury, a dodatkowo słońce, nigdy nie otwierajmy okien. Choć wydaje nam się, że to dobry krok, otwarte okna sprawią, że gorące powietrze będzie napływało do mieszkania i go nie ochłodzi.
  2. Warto zadbać o to, by podczas upałów wszystkie okna były zasłonięte - roletami, żaluzjami czy zasłonami. Dzięki temu słońce nie dostanie się do mieszkania.

Nie włączaj wiatraka na noc

Wiele osób inwestuje latem w wiatraki i klimatyzatory. Choć z pewnością jest to jakieś rozwiązanie, podczas ich używania powinniśmy być bardzo ostrożni. Mowa tu w szczególności o wiatrakach, które mogą przynieść nam więcej złego niż dobrego.

Po pierwsze wiatraków nie powinny używać osoby, które zmagają się z silną alergią na kurz i jego skutkami, np. katarem siennym. Kurz bardzo często osadza się na wiatrakach, więc jeżeli nie są one regularnie przecierane, mogą szybko wywołać reakcję alergiczną.

Po drugie wiatraki osuszają już suche powietrze. Nasze ciało, które w takim momencie się broni, zacznie wytwarzać większą ilość śluzu. To może natomiast prowadzić do ogólnego odwodnienia, kataru, zatkanego nosa, zapalenia zatok, a nawet oskrzeli.

Po trzecie, stałe owiewanie zimnym powietrzem może sprawić, że będziemy zmagać się z bólem oraz sztywnością stawów. Musimy uważać na temperaturę w pomieszczeniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
upałwysokie temperaturydomowe sposoby
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (2)