Blisko ludzi14-letnia Maja Kostrzewa zginęła na torze motocrossowym

14‑letnia Maja Kostrzewa zginęła na torze motocrossowym

Zginęła 14-letnia Maja Kostrzewa
Zginęła 14-letnia Maja Kostrzewa
Źródło zdjęć: © Facebook
25.04.2021 14:59

W sobotę na torze motocrossowym w Lipnie doszło do wypadku, w którym zginęła Maja Kostrzewa. Młoda riderka straciła panowanie nad motorem i przewróciła się. Dziewczyna zginęła na miejscu. Jej śmierć to szok dla rodziny i całego środowiska motocrossowego. Klub, w którym trenowała, zamieścił w mediach społecznościowych specjalne pożegnanie.

Wypadek na torze motocrossowym w Lipnie wydarzył się w sobotę. Okoliczności zdarzenia bada policja.

Na torze motokrosowym zginęła Maja Kostrzewa

14-latka korzystała ze sprawdzonego motocykla KTM. Samego momentu wypadku nikt nie widział, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że młoda zawodniczka klubu z Człuchowa na jednym ze wzniesień wzbiła się w powietrze i nie opanowała maszyny po lądowaniu.

Na tor w Lipnie wezwano służby ratunkowe, ale kilkudziesięciominutowa reanimacja nie dała skutków. Obrażenia Kostrzewy okazały się śmiertelne. Reprezentantka Człuchowskiego Auto Moto Klubu 19 grudnia 2021 roku skończyłaby dopiero 15 lat.

Na miejscu tragedii pojawiła się policja z Lipna, która spróbuje ustalić przyczyny i okoliczności tragedii, prowadząc postępowanie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

- Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przy takich wypadkach zazwyczaj przyjmuje się wstępnie taką kwalifikację. Chodzi o wykluczenie działania osób trzecich, którego jednak nie zakładamy w tej sprawie - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska, rzecznik prasowa policji w Lipnie.

Nagła śmierć 14-latki to ogromny wstrząs dla rodziny i całego środowiska motocrossowego. Klub, w którym trenowała nastolatka, opublikował specjalne pożegnanie.

- Maję pamiętać będziemy jako uzdolnioną zawodniczkę, wspaniałą przyjaciółkę, dobrą koleżankę. Była życzliwa, pełna energii i zawsze uśmiechnięta. Nie znajdujemy słów, by wyrazić swój ból, smutek i pustkę, jaką odczuwamy po stracie. Łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi – czytamy we wpisie MXRacing Team by Kowalski.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta