Fitness15 fraz, które odmienią twoje życie

15 fraz, które odmienią twoje życie

Początek roku skłania nas do dbania o nasze ciało, ale co z naszym umysłem? Zdrowie fizyczne jest tak samo ważne jak psychiczne. Warto uporządkować swoje myśli. Trzeba pozbyć się negatywnego sposobu myślenia. Poznaj 15 fraz, które zmienią twój sposób myślenia, czucia i działania. Wykorzystaj słowa, które odmienią twoje życie.

15 fraz, które odmienią twoje życie
Źródło zdjęć: © 123RF

20.01.2015 | aktual.: 21.01.2015 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początek roku skłania nas do dbania o nasze ciało, ale co z naszym umysłem? Zdrowie fizyczne jest tak samo ważne jak psychiczne. Warto uporządkować swoje myśli. Trzeba pozbyć się negatywnego sposobu myślenia. Poznaj piętnaście fraz, które zmienią twój sposób myślenia, czucia i działania. Wykorzystaj słowa, które odmienią twoje życie.

„Proszę”

„Proszę” należy do banalnych słów, ale zarazem wiąże się z dobrymi manierami, do których trzeba powrócić. Istnieje wiele korzyści ze stosowania dobrych manier. Pomagają nam zyskać sympatię otoczenia. Czy nie jesteś skłonniejsza do spełnienia przysługi, gdy ktoś bardzo ładnie cię prosi? Słowo „proszę” ma moc.

„Bo”

Proste słowo „bo” pomoże ci uzasadnić, czego chcesz. Naukowcy potwierdzili, że osoby używające w zdaniu „bo” (lub „ponieważ”) częściej dostawały to, o co prosiły niż te, które zapominały go dodać. Warto umotywować swoje zdanie, prośbę, itd. To wyjaśni wiele spraw i pomoże ci osiągnąć sukces.

„Dziękuję”

Według badań naukowców z Binghamton University tylko jedna trzecia osób potrafi przyjmować komplementy. Nie jest tajemnicą, że wielu z nas jest wybrednych i zakompleksionych, dlatego często zaprzeczamy i nie potrafimy podziękować. Mówiąc „dziękuję”, potwierdzamy miłe słowa drugiej osoby, pomaga nam to uwierzyć w prawdziwość komplementu i życzliwość innych.

„Jak mogę ci pomóc?”

Jeśli ktoś, kogo kochasz przeżywa trudny okres, czasem najlepszym sposobem na jego wsparcie jest zaproponowanie pomocy. Powinnaś okazywać empatię. Pozwól drugiej osobie otworzyć się przed tobą; spróbuj zrozumieć, co przeżywa i czego doświadcza. Pomaganie innym nie tylko daje radość drugiej osobie, ale może również stać się impulsem do działania. Badania pokazują, że oddanie zwiększa poczucie satysfakcji i poczucie celu, umacnia relacje. Wolontariat nas uszlachetnia. Altruistyczny gest wzbogaca.

„Czy możesz mi pomóc?”

Nie warto bać się prosić o pomoc. Pozwoli to zachować równowagę w naszym życiu. Nie ma w tym nic złego, że przyznasz się do potrzeby. Często jest nam po prostu głupio, czujemy się niezaradni. Tymczasem jedno z badań wykazało, że szukanie porady pomaga sprowadzić nas na właściwą drogę i pokazać, co jest dla nas dobre.

„Jestem zbyt zajęta”

Ta fraza jest niezwykle ważna. Zastanawiasz się, dlaczego znalazła się na tej liście? Zapamiętaj ją, a następnie zapomnij o niej raz na zawsze. W ubiegłym roku byłaś tak bardzo zajęta, że przeszkodziło ci to czerpać radość z życia. Nie poświęcałaś dużo czasu bliskim. Nie chcesz tego słuchać? A może w codziennej bieganinie zgubiłaś gdzieś sens życia? Zatrzymaj się i odetchnij. Sama siebie nakręcasz, narzucasz taki pęd życia. Postaraj się w 2015 roku wyeliminować słowo „zajęta” ze swojego słownika.

„Dobranoc”

Słowo „dobranoc|” samo w sobie nie jest tak ważne jak odpowiedni czas jego wypowiedzenia. Jeśli jesteś zmęczona, powiedz „dobranoc” i połóż się spać. Zbyt często zaniedbujemy sen, który powinniśmy traktować priorytetowo. Według amerykańskich badań ponad połowa dorosłych osób deklaruje, że potrzebuje osiem godzin snu, ale prawie 70 proc. twierdzi, że śpi mniej. Czas to zmienić. Zdrowy sen umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

„Nie jem”

Brytyjskie badania opublikowane w „Journal of Consumer Research” wykazały, że osoby używające zwrotów, takich jak „Nie jem ciasteczka” miały w sobie więcej samokontroli i szybciej doświadczyły pozytywnych zmian w zachowaniu, niż osoby deklarujące „Nie mogę jeść ciasteczka”. Dlatego warto zamienić „nie mogę jeść” na stanowcze „nie jem”. Oczywiście warto postąpić tak również w przypadku innych sytuacji.

„Przepraszam”

Gdy jesteś w złym humorze, ciężko ci powiedzieć słowo „przepraszam”. Ale należy pamiętać, że może ono znacznie poprawić nasze życie, nie wspominając już o uzdrowieniu relacji. Po serdecznych przeprosinach łatwiej jest darować przewinienia.

„Nie”

Zapamiętaj – możesz wiele osiągnąć, ale nie zawsze warto brać wszystko na swoje barki. Czasem trzeba powiedzieć stanowcze „nie”. Zwłaszcza jeśli jesteś przytłoczona, może pomóc ci to uniknąć wypalenia. Uporządkuj swoją hierarchię wartości. Na początku postaraj się skupić na najważniejszych aspektach, a tym na spodzie drabiny powiedz „nie”. Gwarantujemy, że poczujesz się lepiej.

„Jestem wdzięczny za…”

Okazywanie wdzięczności może uczynić nas szczęśliwszymi i zdrowszymi. Prowadź dziennik i zapisuj za co chcesz podziękować w konkretnym dniu. W ten sposób skupisz się na pozytywnych aspektach swojego życia i zobaczysz, ile spotyka cię dobrego.

„No cóż”

Nie wszystko da się zaplanować. Nie zawsze układa się po naszej myśli. I to jest całkiem naturalne. Przyjmowanie życia takim, jakim jest, zamiast zamartwianie się tym, jakie być „powinno” pomoże uwolnić się od napięć. Małe rzeczy również potrafią cieszyć i mają duży wpływ na nasze życie.

„Chodźmy”

Kiedy ostatni raz byłaś na jakiejś wycieczce? Statystyki pokazują, że odkrywanie nowych miejsc powinno znaleźć się na szczycie naszej listy. Szukasz wyzwań? Badania potwierdzają, że nowe doświadczenia (nie rzeczy!) wzbogacają nas i sprawiają, że stajemy się szczęśliwsi. Koniecznie wybierz się w tym roku w podróż. Kolekcjonowanie wspomnień jest przyjemne.

„Dziękuję za wiadomość. Aktualnie przebywam poza biurem”

Dobrze, nie mówisz tego, ale przypomina ci o tym automatyczne powiadomienie w skrzynce pocztowej. Jednak powyższa fraza jest potrzebna dla naszego dobrego samopoczucia. Statystyki pokazują, że wiele osób jest zbyt zestresowanych i przerażonych wzięciem kilkudniowego urlopu. Planowanie wypoczynku zwiększy twoje szczęście, zmniejszy stres i pomoże z nową energią wrócić do pracy. Naukowcy twierdzą, że wiele osób nie potrafi wypoczywać, bo nie mogą oderwać się od pracy. Staraj się wyłączyć i skup się na wolnym. Naucz się czerpać radość z relaksu.

„Po prostu oddychaj”

Podstawowa fraza „Po prostu oddychaj” powinna być dla ciebie najważniejsza w 2015 roku. Wstrzymanie na chwilę oddechu pozwali odstresować się i nabrać dystansu. Głębokie oddychanie ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia. Jeśli coś cię martwi, wstrzymaj na chwilę oddech i powoli wypuść powietrze. Poczujesz się lepiej.

Tekst na podst. huffingtonpost.com/ms/(gabi), WP Kobieta

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta
zdrowieżyciepraca
Komentarze (0)