Trwa ładowanie...

2-letnia Greta Thunberg na zdjęciu z 2005 roku. Aktywistka podzieliła się nim, aby przekazać światu wiadomość

Greta Thunberg zaprezentowała na Instagramie fotografię, na której ma 2 lata. Aktywistka chciała w ten sposób zobrazować problem dotyczący wzmożonej emisji dwutlenku węgla. Poprosiła również swoich obserwatorów, aby dołączyli do ważnej inicjatywy.

Greta ThunbergGreta ThunbergŹródło: Getty Images
d3he79v

Greta Thunberg przez pandemię koronawirusa była zmuszona do zawieszenia strajku klimatycznego. Teraz wszystko wskazuje na to, że wydarzenie się odbędzie. Najnowszy post aktywistki to apel do społeczeństwa.

Greta Thunberg na zdjęciu z 2005 roku

Greta Thunberg to 17-letnia aktywistka znana ze swoich działań na rzecz walki z kryzysem klimatycznym, spowodowanym działalnością człowieka. Nastolatka jest inicjatorką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który ze względu na pandemię koronawirusa został zawieszony. Teraz, kilka miesięcy od tej informacji, okazuje się, że wydarzenie się odbędzie. Poinformowała o tym sama Greta Thunberg, pokazując swoje zdjęcie z dzieciństwa.

"To ja w wieku 2 lat. Zdjęcie zostało zrobione w 2005 roku we Francji - napisała Greta Thunberg i nawiązała do ważnego problemu. "Od tego czasu nastąpiła około jedna trzecia całej światowej emisji dwutlenku węgla. Ponad połowa naszej emisji dwutlenku węgla miała miejsce od 1990 roku. To daje wyobrażenie o tym, jak szybko ścigamy się w złym kierunku" - zaalarmowała szwedzka aktywistka. "Nasze roczne emisje są obecnie tak wysokie, że każdy rok prowadzenia działalności biznesowej będzie miał wpływ na przyszłe warunki życia niezliczonych pokoleń" - podsumowała. "Dołącz do nas w piątek 25 września, do globalnego strajku klimatycznego" - zwróciła się do obserwatorów Thunberg.

d3he79v

Zdjęcie 2-letniej Grety w połączeniu z opisem spotkało się z ogromnym odzewem ze strony obserwatorów aktywistki. "Jesteś wspaniałym człowiekiem, który zasługuje na najzdrowszy świat, jaki może zaoferować mu ludzkość", "Naszym obowiązkiem jest ocalić naszą przyszłość i przyszłość planety, by nasze dzieci mogły mieć taki sam uśmiech", "W tych oczach jest dużo nadziei na przyszłość. Nie chciałbym jej zawieść" - pisali wzruszeni internauci.

25 września także w wielu miastach Polski odbędą się strajki w ramach światowej akcji Fridays for Future, zainicjowanej przez Gretę Thunberg. Jak podaje polski zespół Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, zachowane zostaną wszelkie procedury mające ochronić uczestników przez zakażeniem COVID-19.

Uwodzenie dzieci w internecie. Skala wzrosła w dobie pandemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3he79v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3he79v