Uroda2-tygodniowa dieta detoksykująca pozwala oczyścić organizm

2‑tygodniowa dieta detoksykująca pozwala oczyścić organizm

22.03.2016 15:25, aktual.: 25.03.2016 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczesną wiosną warto pomyśleć o diecie oczyszczającej. Dietetycy zalecają jednak, aby nie była zbyt restrykcyjna, bo nie chodzi o to, żeby wyniszczyć organizm, lecz o to, by pobudzić go do metabolizmu i usunąć toksyny.

Wczesną wiosną warto pomyśleć o diecie oczyszczającej. Dietetycy zalecają jednak, aby nie była zbyt restrykcyjna, bo nie chodzi o to, żeby wyniszczyć organizm, ale o to, by pobudzić go do metabolizmu i usunąć toksyny. Detoksykacja zazwyczaj trwa dwa tygodnie. W tym czasie warto postawić na produkty o dużej zawartości błonnika, świeże surówki i soki. Trzeba też pić dużo wody mineralnej, na przykład z dodatkiem cytryny.

- W okresie wiosennym szczególnym zainteresowaniem cieszą się diety oczyszczające, które łączą w sobie elementy pozwalające uzyskać smukłą sylwetkę, świetlistą cerę i przygotować się na wakacje - mówi Aleksandra Osłów, dietetyk Studia Sante.
Dietetycy tłumaczą, że oczyszczenie organizmu z toksyn nie tylko pozwala uzyskać spektakularny efekt odchudzania, lecz także znacznie poprawia samopoczucie. Dzięki niemu zniknie zimowa depresja, pojawią się siły witalne i chęć do życia. Wszystko trzeba zacząć od zmiany sposobu odżywiania - tłuste i wysokokaloryczne produkty zastąpić takimi, które zawierają składniki odżywcze i poprawiają trawienie.

- Dobrze zbilansowana dieta oczyszczająca powinna zwierać owoce i warzywa - co najmniej pięć porcji dziennie, odpowiednią ilość płynów - od 1,5 do 2 litrów, musi być także bogata w błonnik. Dodatkowo proces detoksykacji wspomoże picie herbatek ziołowych. Mogłabym tu zalecić miętę, lukrecję i kolendrę - tłumaczy Aleksandra Osłów.

- Podstawą diety są surówki i świeżo wyciskane soki. Jest to niezmiernie istotne z tego względu, że warzywa i owoce zawierają enzymy roślinne, które pomagają naszym komórkom pozbywać się zdegenerowanych struktur i metabolitów, oczyszczając płyny międzykomórkowe. Jeśli nie dostarczymy odpowiedniej ilości enzymów, to może się okazać, że nasze trawienie zostanie mocno upośledzone - wyjaśnia Osłów.
Dieta oczyszczająca zazwyczaj trwa około dwóch tygodni. Jeśli nie mamy aż tyle czasu, to warto przynajmniej zastosować ją przez 3 dni.

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także