Gwiazdy20 lat temu była królową telewizji. Jak Beata Kawka wygląda dziś?

20 lat temu była królową telewizji. Jak Beata Kawka wygląda dziś?

Beata Kawka w 2006 roku
Beata Kawka w 2006 roku
Źródło zdjęć: © AKPA | Kurnikowski
Aleksandra Lewandowska
24.09.2021 07:53

Beata Kawka była swego czasu jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek. Popularność przyniosła jej w szczególności podwójna rola sióstr-bliźniaczek, Donaty i Tamary Leszczyńskich w serialu "Samo życie". Czym zajmuje się dziś? Jak wygląda? Pojawiła się na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Najpierw zadebiutowała w teatrze. W 1990 roku wystąpiła m.in. w sztuce wystawianej przez Jana Englerta, a rok później zagrała epizodyczną rolę w serialu "Panny i wdowy". Tuż po tym Beata Kawka dała się poznać szerszej publiczności. Od 1999 do 2002 roku wcielała się w postać Anny Wolniak w "Na dobre i na złe", a chwilę później otrzymała podwójną rolę sióstr-bliźniaczek Donaty i Tamary Leszczyńskich w serialu "Samo życie".

20 lat temu była królową telewizji

Rola w "Samym życiu" przyniosła jej największą popularność. W serialu grała aż do 2010 roku. Potem zagrała m.in. Janinę w "Barwach szczęścia" i Martę Nowak w "Pierwszej miłości". Po 2013 roku pojawiała się na ekranie już sporadycznie - w "Komisarzu Aleksie" czy "Belferze". Skupiła się na pracy kierowniczki artystycznej Teatru Miejskiego w Lesznie, a w ostatnich latach - na audycjach w polskim radiu internetowym "Halo.Radio."

Jak Beata Kawka wygląda dziś?

Dawno niewidziana aktorka, w tym tygodniu pojawiła się na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Beata Kawka wystąpiła w jednym z 16 zakwalifikowanych do konkursu głównego filmów, "Innych ludziach" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej.

Kawka zapozowała fotoreporterom w prostej i codziennej stylizacji. Miała na sobie pomarańczowy sweter z dekoltem w serek, szerokie spodnie w stylu palazzo i czarne botki. Niektórzy twierdzą, że nic się nie zmieniła, bo wciąż posiada taką samą, charakterystyczną dla siebie fryzurę, skupiającą się na włosach w rudym kolorze. We wrześniu tego roku skończyła 54 lata, a prezentuje się doskonale. Jak widać jest aktywna zawodowo, a jej córka - Zuzanna Bernat, także postanowiła pójść w jej ślady. Bernat wystąpiła m.in. w dwóch produkcjach z cyklu "Pitbull" Patryka Vegi z 2016 roku.

Beata Kawka na 46. FPFF w Gdyni
Beata Kawka na 46. FPFF w Gdyni © AKPA | Kurnikowski
Beata Kawka na 46. FPFF w Gdyni
Beata Kawka na 46. FPFF w Gdyni © AKPA | Kurnikowski

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl