500 zł mandatu po grillu na działce. Świadek zrobił zdjęcie

Zielonogórzanin po organizacji grilla został ukarany wysokim mandatem
Zielonogórzanin po organizacji grilla został ukarany wysokim mandatem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

10.05.2024 16:55, aktual.: 10.05.2024 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy tylko robi się cieplej, wiele osób planuje grilla w gronie rodziny lub znajomych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją pewne zasady związane z organizacją imprez na działce. Mieszkaniec Zielonej Góry słono się o tym przekonał, gdy otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Podpisane śmieci zostawił w krzakach.

Własna działka ROD pozwala nam na uprawę warzyw, owoców, czy wypoczynek w ciszy i spokoju. W niektórych przypadkach dozwolona jest również organizacja grilla, jednak ważne jest pamiętanie o kilku zasadach. Za ich nieprzestrzeganie można otrzymać wysokie mandaty.

Przekonał się o tym zielonogórzanin, który po grillu na swojej działce zostawił spory bałagan. Jeden ze spacerowiczów o znalezisku powiadomił straż miejską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po imprezie zostawił śmieci w krzakach

Początkowo spacerowicz zauważył śmieci spakowane w karton, który znajdował się przy ul. Bocianiej w Zielonej Górze. Ze względu na to, że na paczce znajdowały się dane adresata, a także numer telefonu, mężczyzna postanowiła dać szansę właścicielowi śmieci.

"Mężczyzna zrobił zdjęcie odpadów i mając nadzieję na ich uprzątnięcie, wysłał je na podany na etykiecie numer telefonu" - napisali strażnicy miejscy na Facebooku.

Odpady zniknęły z pierwotnego miejsca, jednak po kilku godzinach przechodzień zobaczył je przy ulicy Ks. Kazimierza Michalskiego. Z kartonu zniknęła nalepka z danymi, jednak bez wątpienia było to, to samo opakowanie pełne śmieci. Niestety ich właściciel zdecydował się wyrzucić je w krzaki. To m.in. tacki grillowe i puszki po piwie.

Tym razem sprawa została zgłoszona do straży miejskiej i dokładnie opisana. W ten sposób służby mundurowe namierzyły właściciela odpadów. W trakcie interwencji mężczyzna przyznał się, że pochodzą one z jego działki. Za porzucenie śmieci w krzakach został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Organizacja grilla na działce

Rozpalenie grilla na terenie ogródka działkowego jest możliwe, jednak należy przestrzegać zasady sąsiedzkiej życzliwości. Zgodnie z regulaminem ROD (paragraf 68, punkt 2), osoba posiadająca działkę nie może zakłócać spokoju sąsiadów. Ważne jest również, aby pamiętać o bezpieczeństwie przeciwpożarowym.

Dodatkowo każda społeczność działkowa ma prawo ustalić własny regulamin, który może zawierać zakaz grillowania. Ogólne przepisy zabraniają również spalania odpadów i pozostałości roślinnych na działkach. W związku z tym, do rozpalenia grilla należy korzystać z gotowych rozpałek dostępnych w sklepach, a nie z suchych gałęzi czy liści. I oczywiście po sobie posprzątać.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także