Trwa ładowanie...

Abigail Folger zginęła razem z Sharon Tate i Wojtkiem Frykowskim. Gdyby żyła, skończyłaby 77 lat

9 sierpnia minęło 51 lat od masakry w domu Romana Polańskiego na Cielo Drive. Ofiarami okrutnego mordu z rąk wyznawców Charlesa Mansona byli: Sharon Tate, Jay Sebring, Wojtek Frykowski i Abigail Folger. O tej ostatniej mało kto jednak pamięta.
Share
Abigail Folger i Wojtek Frykowski
Abigail Folger i Wojtek FrykowskiŹródło: East News
d4n6mh0

Abigail Anne Folger feralnej nocy jako pierwsza zobaczyła jedną ze swoich zabójczyń. Czytała książkę, gdy obok drzwi jej pokoju przeszła Susan Atkins. Abbie uśmiechnęła się do niej, myśląc, że jest gościem Sharon Tate. Później została przez nią wywleczona do salonu, gdzie klęczeli już związani żona Romana Polańskiego i Jay Sebring.

Wojtek Frykowski próbował uciekać – na próżno. Został wielokrotnie dźgnięty nożem, potem ten sam los spotkał Abigail. 25-latka początkowo walczyła i wołała o pomoc, ale w którymś momencie zabrakło jej sił. Jej ciało odkryto na trawniku przed domem. Leżała twarzą do ziemi w zakrwawionej koszuli.

Abigail Folger – kim była?

Spadkobierczyni kawowego biznesu mogła w ogóle nie pojawić się w posiadłości Tate i Polańskiego. Znalazła się tam za sprawą Wojtka Frykowskiego, swojego chłopaka-emigranta z Polski. Przykleił się do słynnego reżysera i zaczął niejako żyć na jego koszt. Kiedy Roman wyjechał do Londynu, Frykowski od tygodni tam już mieszkał. I do tego samego namówił Abbie.

d4n6mh0

25-latka w sierpniu 1969 r. poważnie rozważała rozstanie. Wojtek miał na nią zły wpływ. Sama chciała dla siebie czegoś więcej niż niekończących się imprez i brania używek. Zanim poznała Polaka, była pracownicą socjalną. Gdyby żyła, 11 sierpnia obchodziłaby 77 urodziny.

"Była inteligentną osobą i kreowała własną ścieżkę jak wiele młodych kobiet jej generacji. Poszukiwała sensu. Była zaangażowana politycznie, wspierała Tom Bradleya i Roberta Kennedy'ego. Protestowała przeciwko wojnie w Wietnamie. Marzyła o lepszym świecie, w którym panuje pokój" – taką Abbie zapamiętali jej przyjaciele. Bez wątpienia zasługuje na to, by o niej nie zapomniano. Niestety, do dziś funkcjonuje jako właściwie anonimowa ofiara bandy Mansona. Kiedy mówi się o popełnionych przez nich zbrodniach, przed oczami ma się głównie Sharon Tate, która straciła życie, będąc w zaawansowanej ciąży.

d4n6mh0

Siłaczki. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n6mh0

Podziel się opinią

Share
d4n6mh0
d4n6mh0