Blisko ludziAgata Duda rusza z akcją na rzecz dzieci. Zaangażowała sztab ekspertów

Agata Duda rusza z akcją na rzecz dzieci. Zaangażowała sztab ekspertów

Agata Duda
Agata Duda
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA

04.06.2021 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Duda rzadko zabiera publicznie głos, ale nie ukrywa, że los najmłodszych nie jest jej obojętny. Właśnie zainicjowała swoją kampanię, której celem będzie udzielenie wsparcia rodzicom i pedagogom zmagającym się z problemem braku odpowiedniej komunikacji z najmłodszymi.

Pierwsza Dama dopiero od niedawna jest aktywna w mediach społecznościowych, ale już zdążyła dostrzec ich ogromny potencjał i siłę. To właśnie w social mediach będzie odbywać się jej nowa akcja społeczna.

Agata Duda chce pomóc rodzicom

"Jako nauczycielka wiem, że młodzi ludzie dużo chętniej i efektywniej uczą się, gdy mogą aktywnie spędzić czas, a przede wszystkim, gdy są w swoim rówieśniczym gronie. Pandemia to bardzo zmieniła, ale przede wszystkim zmieniła dzieci i młodzież, odbierając motywację do prawdziwych, poza wirtualnych relacji z rówieśnikami, zmieniając stosunek do nauki i rozwoju zainteresowań" - powiedziała.

W związku z tym Agata Duda postanowiła zebrać grono ekspertów i zlecić im przygotowanie poradników dla rodziców, opiekunów czy pedagogów. Zaplanowano 12 cyklicznych odcinków, w których eksperci podzielą się poradami i wskazówkami. Ponadto każda osoba może zdać pytanie ekspertowi. Odpowiedzi zostaną zebrane w dodatkowym odcinku.

Jak na razie to wszystkie przekazane informacje na temat akcji małżonki prezedenta Andrzeja Dudy, ale nie da się nie zauważyć, że pokłada ona duże nadzieje w tym przedsięwzięciu.

"Wierzę, że inicjatywa "Usłyszeć dzieci" będzie okazją do tego, by spokojnie, bez presji i w przyjaznej atmosferze przyjrzeć się najważniejszym dziecięcym sprawom i problemom, które pandemia wywołała albo tylko wyostrzyła. Bardzo zależy mi na tym, by akcja stała się dla Państwa przestrzenią do znajdowania odpowiedzi na pytania: jak pomóc dzieciom na nowo odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników" - podkreśliła Pierwsza Dama.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także