Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda tworzy kotyliony z dziećmi. Tym zajmuje się teraz

Agata Kornhauser-Duda tworzy kotyliony z dziećmi. Tym zajmuje się teraz

Agata Kornhauser-Duda zajęła się tworzeniem kotylionów z dziećmi
Agata Kornhauser-Duda zajęła się tworzeniem kotylionów z dziećmi
Źródło zdjęć: © East News | Jacek Dominski/REPORTER
Aleksandra Lewandowska
10.11.2021 20:08

Na stronie internetowej poświęconej działalności prezydenta Andrzeja Dudy opublikowano zdjęcia z wizyty uczennic podwarszawskiej szkoły w Pałacu Prezydenckim. Pojawiły się one tam ze względu na zaproszenie Pierwszej Damy, która razem z nimi tworzyła kotyliony.

O "milczeniu" Agaty Kornhauser-Dudy mówi się wiele już od kilku lat. Teraz szczególnie. Podczas gdy w Polsce odbywają się strajki kobiet, związane ze śmiercią ciężarnej pacjentki ze szpitala w Pszczynie, a sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nie ulega poprawie, Pierwsza Dama poświęca swój czas innym obowiązkom niż wspieraniu kobiet.

Tworzyła kotyliony z dziećmi

Agata Kornhauser-Duda jak do tej pory nie skomentowała śmierci Izabeli z Pszczyny, która zmarła w wyniku wstrząsu septycznego w 22. tygodniu ciąży. Nie odniosła się także do dramatycznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W ciągu ostatnich dni była zajęta tworzeniem kotylionów z uczennicami szkoły podstawowej w Józefowie, które na jej zaproszenie pojawiły się w Pałacu Prezydenckim. Choć Pierwsza Dama poświęciła im swój czas, co jest oczywiście bardzo cennym gestem, nie wszystkim podoba się jej "działanie" w obecnym czasie.

Dlaczego milczy?

Ponad rok temu Agata Kornhauser-Duda, w związku ze zwycięstwem swojego męża w wyborach prezydenckich, odpowiedziała na pytanie: "dlaczego Pierwsza Dama milczy?"

- To jest ten moment, w którym powiem, dlaczego przez pięć lat się 'nie wypowiadałam'. Uchylę rąbka tajemnicy. Ja nie wypowiadałam się dla mediów. Rozmawiałam z Polakami (...) Nie chciałam się wypowiadać dla mediów, bo był to mój sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji, które w mediach występują - powiedziała wówczas Pierwsza Dama RP.

Ostatnio "milczenie" Agaty Kornhauser-Dudy stało się także tematem wpisu Krzysztofa Skiby. Jak muzyk skomentował je na Facebooku: "Gdy były czarne protesty parasolek. Milczała. Gdy były kobiece protesty z wieszakami. Milczała. Gdy policja biła kobiety podczas Strajku Kobiet. Milczała. Gdy protestowały pielęgniarki i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Milczała. Teraz, gdy na skutek działań lobby fanatyków religijnych i decyzji Trybunału kucharki Przyłębskiej, wprowadzono przepisy o całkowitym zakazie usuwania ciąży, nawet w wypadku gwałtu czy zagrożenia życia, umiera młoda dziewczyna z Pszczyny, też milczy".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.