Trwa ładowanie...

Akcja "zostań w domu" podbija internet. Internauci dzielą się wrażeniami z kwarantanny domowej

Odkąd ogłoszono pandemię koronawriusa przez WHO, na portalach społecznościowych w błyskawicznym tempie ruszyła akcja "zostań w domu". Dzięki temu osoby ze świata show-biznesu i nie tylko zamieszczają na portalach społecznościowych wszystkie doświadczenia z domowej kwarantanny. Poprzez akcję "zostań w domu" wszyscy dzielą się swoimi ulubionymi książkami, filmami czy serialami.

Share
Akcja "zostań w domu" podbija internet. Internauci dzielą się wrażeniami z kwarantanny domowejŹródło: iStock.com
d368xr5

Domowa kwarantanna i #zostańwdomu

W ramach wprowadzonej akcji #zostańwdomu internauci z chęcią opowiadają o swoich dotychczasowych spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych z domową kwarantanną. Oprócz tego dzielą się przemyśleniami o koronawirusie oraz pandemii – przekazują swoje porady i wskazówki innym, dodając otuchy. Bardzo szybko do akcji #zostańwdomu włączyli się politycy i sportowcy, w pełni pochwalając rozsądek i domową kwarantannę.

#Zostańwdomu a puste ulice i nieczynne sklepy

Rząd bardzo szybko po ogłoszeniu pandemii koronawirusa zalecił pozostanie w domu. Ograniczenie kontaktów z innymi osobami do minimum oraz wychodzenie tylko w sytuacjach bardzo pilnych to podstawa akcji #zostańwdomu. Coraz więcej osób dołącza do niej, aby udowodnić, że nie jest to najlepszy czas na opuszczenie bezpiecznych czterech ścian. Efektem takich działań są puste ulice, nieczynne sklepy, restauracje, kina, teatry oraz puby, czyli wszystkie miejsca, gdzie gromadzą się się ludzie. Dom jest azylem, w którym powinien każdy zostać, ale wcale nie musi być nudno.

Zostańwdomu udowadnia, że przebywanie we własnym domu jest idealnym sposobem na rodzinne spędzanie trudnego czasu kwarantanny domowej, a przy tym przestrzegania zasad dotyczących podstawowego zabezpieczenia przed koronawirusem.

Zobacz także: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Akcja #zostańwdomu i walka z koronawirusem

Oprócz pozostania w domu internauci wzajemnie przestrzegają się przed różnymi niebezpieczeństwami. Przypominają, że #zostańwdomu to prawdziwa walka z koronawirusem, ale wszystko zależy od podejścia i zaangażowania każdego z nas. Częste mycie rąk, niepodawanie dłoni na przywitanie, odkażanie telefonów, a w razie konieczności wyjścia wyłączne płacenie kartą – to najważniejsze wyznaczniki bezpiecznych zachowań w trakcie walki z koronawirusem. Im dłużej będziemy przestrzegać akcji #zostańwdomu, tym szybciej pokonamy zagrożenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d368xr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368xr5
d368xr5