GwiazdyAlain Delon napisał list pożegnalny. Aktor chce się poddać eutanazji

Alain Delon napisał list pożegnalny. Aktor chce się poddać eutanazji

Alain Delon zdecydował się na eutanazję
Alain Delon zdecydował się na eutanazję
Źródło zdjęć: © Getty Images | TONI ANNE BARSON

05.04.2022 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alain Delon, legendarny francuski aktor nazywany "najpiękniejszym mężczyzną świata", planuje poddać się eutanazji. "Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez lata i byli dla mnie wsparciem" - podkreślił 86-letni aktor w pozostawionym liście pożegnalnym.

Alain Delon postanowił poddać się eutanazji. O decyzji 86-letniego aktora poinformował kilka tygodni temu jego syn, Anthony Delon w rozmowie z radiem RTL. Jak wyznał, miał zostać już poproszony przez ojca, żeby być przy nim do końca i zobowiązać się, że pomoże mu w odejściu.

Wcześniej eutanazji miała poddać się była żona Alaina, Nathalie Delon. Zanim jednak do tego doszło, w styczniu 2021 roku kobietę zabrała choroba – rak trzustki.

Alain Delon podda się eutanazji. Zostawił list pożegnalny

Wywiad syna legendarnego aktora rozszedł się szeroko po francuskich i światowych mediach. Alain Delon potwierdził słowa syna. Pozostawił krótki, ale poruszający list pożegnalny, w którym dziękuje wszystkim osobom za wsparcie.

"Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez lata i byli dla mnie wsparciem. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia aktorów znajdą we mnie przykład nie tylko zawodowy, ale także życiowy, pomiędzy zwycięstwami i porażkami. Dziękuję wam. Alain Delon" - napisał.

Delon w 2019 roku przeszedł dwa udary, zmaga się także z problemami sercowo-naczyniowymi. W wywiadach podkreślał nieraz, że jest za prawem do eutanazji i godnej, spokojnej śmierci. - Po pierwsze dlatego, że mieszkam w Szwajcarii, gdzie eutanazja jest legalna, a także dlatego, że uważam, że jest to najbardziej logiczna i naturalna rzecz do zrobienia - mówił w jednej z rozmów.

Kim jest Alain Delon? Był nazywany "najpiękniejszym mężczyzną świata"

Alain Delon uznawany jest za legendę kina. To jedna z największych gwiazd kina europejskiego lat 60. i 70. XX wieku. Grał u takich reżyserów jak Jean-Pierre Melville, René Clément, czy Jean-Luc Godard, wystąpił m. in. w filmach: "W pełnym słońcu", "Zaćmienie", "Lampart" czy "Samuraj".

W młodości nazywano go "najpiękniejszym mężczyzną świata". Delon ma na swoim koncie liczne związki. Był m. in. z Romy Schneider, Brigitte Bardot czy piosenkarką Nico.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także