GwiazdyAleksandra Kwaśniewska zdecydowała się na bezdzietność. Ekspertka wyjaśnia, dlaczego warto ją wybrać

Aleksandra Kwaśniewska zdecydowała się na bezdzietność. Ekspertka wyjaśnia, dlaczego warto ją wybrać

Ekspertka zachwala wybór Aleksandry Kwaśniewskiej
Ekspertka zachwala wybór Aleksandry Kwaśniewskiej
Źródło zdjęć: © AKPA, East News
18.02.2022 17:53, aktualizacja: 18.02.2022 18:46

- Dzięki temu, że nie mamy dzieci, nasi partnerzy albo my sami nie ujawniliśmy wad, które by nas rozdzieliły - mówi w jednym z najnowszych wywiadów psycholożka Katarzyna Miller, która wyjaśnia w nim, dlatego warto wybrać bezdzietność. Na taki krok zdecydowała się m.in. Aleksandra Kwaśniewska.

Choć większość Polek decyduje się dziś na posiadanie potomstwa, są także takie, które wybierają życie bez dzieci. Jedną z gwiazd, które otwarcie o tym mówią, jest Aleksandra Kwaśniewska, która uważa, że kobiety w Polsce są przez to często stygmatyzowane. Ona sama wciąż otrzymuje wiele pytań "dlaczego nie chce mieć dzieci".

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności

- Nie rozumiem, czemu nadal stygmatyzuje się te, które nie chcą mieć dzieci, czemu wmawia się im, że będą żałowały tej decyzji, że na starość nikt im nie poda tej przysłowiowej szklanki wody. Przecież to są stereotypy. Jest wiele badań, z których wynika, że część matek jest nieszczęśliwa. Zdecydowały się na potomstwo, bo czuły, że tak należy, bo rodzina je naciskała, bo wydawało im się, że może tego pragną, mimo że intuicja podpowiadała im coś innego. Dziś są nieszczęśliwymi matkami, w efekcie, nieszczęśliwych dzieci - mówiła Kwaśniewska w jednym z wywiadów dla "Plejady".

Ona także, razem z mężem Jakubem Badachem, zdecydowała się na bezdzietność. Swojej decyzji nie żałuje. Nie lubi jednak momentów, w których otrzymuje pytania od nawet nieznanych dla siebie osób o powód nieposiadania dzieci.

Ekspertka zachwala decyzję Kwaśniewskiej

Psycholożka Katarzyna Miller wyznała w wywiadzie dla "Zwierciadła", że bezdzietne pary często są tak samo szczęśliwe, jak te, które zdecydowały się na dzieci. Nie uważa, aby to negatywnie wpływało na ich związek. Przeciwnie, może powodować, że jest lepszy.

- Rano możemy poprzytulać się, zanim wstaniemy, a potem rano zjeść śniadanko. Wieczorem iść do kina albo przy winie pogadać o tym, co się nam wydarzyło tego dnia. Mamy siebie tylko dla siebie. Możemy oddawać się wspólnym pasjom i celom (...) Pary z dziećmi też to mogą czuć. Bezdzietni jednak wiedzą, że mają tylko siebie do stworzenia związku, do bycia rodziną - stwierdziła Miller.

- Bezdzietne pary, robiąc razem to, co ich oboje ekscytuje albo cieszy, inwestują w swoje bycie razem, bo mogą to zrobić. Bo jedno z nich nie musi zostać w domu z dziećmi. Mogą razem jeździć nawet w każdy weekend za miasto i nie muszą się zastanawiać, czy dzieci to dobrze zniosą - dodała psycholożka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.