Blisko ludziAlkohol zniszczył jego życie i karierę. Dominika Ostałowska: "To nas rozdzieliło"

Alkohol zniszczył jego życie i karierę. Dominika Ostałowska: "To nas rozdzieliło"

Alkohol zniszczył jego życie i karierę. Dominika Ostałowska: "To nas rozdzieliło"

23.06.2021 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ryszard Ostałowski był cenionym aktorem. Grał w wielu warszawskich teatrach, filmie i serialu. Świetną karierę i życie rodzinne przerwało jednak uzależnienie od alkoholu. Aktor zmarł w biedzie. Nie nawiązał przed śmiercią kontaktu z córką.

Ryszard Ostałowski urodził się 11 maja 1934 roku. Przez lata grał na warszawskich scenach: Teatru Dramatycznego, Teatru Ludowego, Teatru Współczesnego. Związany był również z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie występował w 1965 i 1966 roku. Jego ostatnią rolą na małym ekranie była postać komendanta w jednym z odcinków "Zmienników". W filmografii aktora znajdują się jeszcze role w "Trzy starty", "Trędowatej", "Pożegnaniu z Marią", "Potopie", "Szczurze".

Życie rodzinne

W 1971 roku aktorowi urodziła się córka, Dominika Ostałowska. Trzy lata po jej narodzinach małżeństwo aktora się rozpadło. Artystka wyznała w "Na żywo", że powodem był alkohol. Nie miała więc żalu do matki, że odeszła od uzależnionego partnera.

Żyjąc z dala od rodziny, aktor zaczął się staczać. Gwiazda "M jak miłość" opowiedziała w jednym z wywiadów, że próbowała ratować ojca i wesprzeć go w walce z nałogiem. Podobno widywano go na ulicy, jak żebrał o papierosy. On jednak nie dał sobie pomóc.

"Ojciec był alkoholikiem. To nas rozdzieliło. Kiedy próbowałam się do niego zbliżyć, los nie dał nam szansy na przyjaźń" – powiedziała w "Rewii". Mimo tego nigdy nie narzekała na swoje dzieciństwo: "Z mamą zawsze byłyśmy blisko. Dzięki niej miałam spokojne dzieciństwo na warszawskiej Pradze".

Ryszard Ostałowski zmarł 2 listopada 1998 r. w Drewnicy. Nigdy nie nawiązał kontaktu ze swoją dorosłą córką.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (78)