Trwa ładowanie...

Amanda Knox nie wytrzymała. Oskarżana o morderstwo kobieta popłakała się przed tłumem

Historia Amandy Knox nadaje się na scenariusz filmu kryminalnego. Młoda Amerykanka została oskarżona o morderstwo swojej koleżanki. Kobieta po czterech latach wyszła na wolność, ale nadal sprawa nie została zamknięta. Kobieta nadal próbuje udowodnić, że jest niewinna.
Share
Amanda Knox popłakała się w trakcie przemówienia
Amanda Knox popłakała się w trakcie przemówieniaŹródło: Getty Images
d2h55sp

W 2007 r. Amanda Knox została oskarżona o morderstwo współlokatorki Meredith Kercher. W konsekwencji Amerykanka, przebywająca na wymianie we Włoszech, oraz jej chłopak trafili do więzienia. Podczas ogłaszania wyroku nikt nie spodziewał, że para kiedykolwiek wyjdzie z więzienia. Jednak sąd po kolejnym przyjrzeniu się dowodom, uznał, że nie były wystarczające, aśledczy dopuścili się wielu zaniedbań. Knof finalnie wyszła zza krat po czterech latach odsiadki.

Zobacz także: Romanse między więźniarkami. Amanda Knox znów wywołuje burzę

Kilka później Amanda Knox zaczęła walczyć o prawa niesłusznie skazanych ludzi. Kobieta coraz częściej anagażuje się w różego rodzaju akcje społeczne w tym zakresie i chętnie zabiera głos. Podczas tegorocznego festiwalu sprawiedliwości we Włoszech, Knox nie umiała zapanować nad emocjami i rozpłakała się przed tłumem zebranych osób.

d2h55sp

Amanda Knox ostrzegana przed ponownym przyjazdem do Włoch

"Obawiam się dziś, boję się, że będę nękana i wyśmiewana. Boję się, że nowe oskarżenia będą skierowane przeciwko mnie tylko dlatego, że przychodzę tu, by opowiedzieć moją wersję faktów. Ale przede wszystkim obawiam się, że zabraknie mi odwagi" - przyznała na początku swojego przemównienia.

Amanda Knox zdaje sobie sprawę, z tego, że we Włoszech nadal wywołuje skrajne emocje. "Wiele osób mówiło mi, że jestem szalona decydując się na przyjazd tutaj. Ostrzegano mnie, że nie będę mogła czuć się bezpiecznie na ulicach" - powiedziała podczas spotkania we Włoszech.

Zobacz także: Amanda Knox miała brutalnie zabić koleżankę. Dziś się zaręcza

d2h55sp

Pomimo tego kobieta nie poddaje się i walczy o swoje dobre imię. "Nie wystarczy kogoś uniewinnić. Trzeba wcześniej zadbać o takich ludzi jak ja" - stwierdziła ze łzami w oczach.

Amanda Knox oskarżona o morderstwo

Przypomnijmy: W 2007 roku Meredith Kercher i jej koleżanka wynajmowały dom w malowniczej Perugii. W momencie śmierci Meredith, mmerykanka miała być w tym czasie u chłopaka Raffaele Sollecito. Po powrocie, nie podejrzewając tragedii, spokojnie wzięła prysznic. Jej uwagi nie zwróciła krew na podłodze i w umywalce. Zapukała do pokoju współlokatorki, a gdy nie dobiegała z niego żadna odpowiedź, zadzwoniła do ukochanego. Po jego przybyciu wspólnie odkryli zwłoki Meredith.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h55sp

Podziel się opinią

Share
d2h55sp
d2h55sp