GwiazdyAnna Lewandowska komentuje ćwiczenia Dominiki Gwit. Wskazała na kilka ważnych zasad

Anna Lewandowska komentuje ćwiczenia Dominiki Gwit. Wskazała na kilka ważnych zasad

Anna Lewandowska skomentowała trening Dominiki Gwit
Anna Lewandowska skomentowała trening Dominiki Gwit
Źródło zdjęć: © Instagram
12.08.2022 10:23, aktualizacja: 12.08.2022 11:17

Dominika Gwit nie odpuszcza ćwiczeń w trakcie ciąży. Niedawno pokazała na Instagramie, jak trenuje na siłowni. Jej relację w mediach społecznościowych skomentowała Anna Lewandowska. W obszernym poście wyjaśniła obserwatorkom zasady utrzymywania aktywności fizycznej w trakcie ciąży.

Dominika Gwit i jej mąż, Wojciech Dunaszewski, niebawem powitają na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktorka opublikowała na Instagramie zdjęcie z ukochanym, na którym trzyma w dłoni wynik badania USG.

"Kochani, dziś przyszedł czas, by podzielić się z Wami szczęściem, które wypełnia nasze serca już od wielu tygodni. Pan Bóg wysłuchał naszych próśb. Będziemy mieli dziecko. Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat. Wszyscy jesteśmy zdrowi" – napisała w poście.

Dominika Gwit nie rezygnuje z aktywności fizycznej w ciąży

Dominika Gwit przyznała, że cierpi na choroby immunologiczne, przez które zmagała się przez długi czas z niepłodnością. - Walka nie jest łatwa, leczenie nie jest łatwe, przechodzę przez nie właściwie cały czas przecież, bo mój zespół metaboliczny nie zniknął i nigdy nie zniknie. Mam wiadomości od ludzi, którzy walczą już pięć, 10, 12 lat i cały czas mają nadzieję, a ta moja dzisiejsza informacja bardzo ich podbudowała - wyznała swoim obserwatorom.

Choć celebrytka jest w ciąży, postanowiła nie rezygnować z treningów, które pomagają jej w walce z chorobami. Ostatnio pokazała, jak ćwiczy na siłowni. Na InstaStories widzimy, że rozpoczęła trening od ćwiczeń na rowerku stacjonarnym, a później wykonała przed kamerą radosny taniec.

"Tańce dzidziańce" – napisała w instagramowej relacji.
Dominika Gwit pokazała, jak ćwiczy na siłowni
Dominika Gwit pokazała, jak ćwiczy na siłowni© Instagram

Anna Lewandowska komentuje zachowanie Dominiki Gwit. "Zostałam wywołana do tablicy"

Anna Lewandowska postanowiła zabrać głos w sprawie fizycznej aktywności Dominiki Gwit. Żona Roberta Lewandowskiego przyznała, że ciężarne kobiety nie powinny unikać ćwiczeń, ale muszą to najpierw skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

– Zostałam wywołana do tablicy przez Dominikę Gwit, której serdecznie gratuluję. Także bardzo proszę. Po pierwsze – każda ciąża jest inna, dlatego każdą aktywność fizyczną trzeba skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Drugie – jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, to naprawdę warto trenować. Dlaczego? Bo poród to jest gigantyczny wysiłek – podkreśliła.

Anna wskazała internautkom, aby unikały intensywnych treningów w pierwszym trymestrze. Zwróciła im także uwagę na kilka niezwykle ważnych zasad wykonywania treningów w trakcie ciąży.

– Po trzecie – nie rozpoczynajcie intensywnych treningów w pierwszym trymestrze. Wystarczą spacery. Czwarte – maksymalne tętno nie powinno być wyższe niż 140 uderzeń na minutę. Warto ćwiczyć z zegarkiem sportowym. Po piąte – pamiętajcie o nawodnieniu. Szóste – niewskazane są głębokie przysiady ani ćwiczenia, wymagające dotknięcia palców u nóg. Po siódme – nie wykonujcie ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Ósme – w trakcie ciąży najlepiej wzmacniać plecy, nogi, jak też ramiona – poinstruowała obserwatorki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta