Trwa ładowanie...
deamtez

Arabia Saudyjska wykonała poważny krok. To oświadczenie wiele zmieni dla arabskich kobiet

W Królestwie Saudów wiele się zmieni. Kobiety nie będą już musiały używać oddzielnych wejść do restauracji ani siadać w specjalnie wyznaczonych częściach lokali.
Share
Oddzielne wejścia dla kobiet zostaną zniesione w Arabii Saudyjskiej
Oddzielne wejścia dla kobiet zostaną zniesione w Arabii SaudyjskiejŹródło: 123RF
deamtez

Decyzja, która znosi jedno z najbardziej widocznych ograniczeń spowodowanych przez segregację płciową w Arabii Saudyjskiej, została ogłoszona w niedzielę. Zrobiono to w długim i technicznie sformułowanym oświadczeniu Ministerstwa Spraw Miejskich i Wiejskich.

Segregacja płciowa w Arabii Saudyjskiej

W niektórych nadmorskich restauracjach i kawiarniach w Dżeddzie i Rijadzie zaczęły powstawać restauracje, które pozwalały niezamężnym kobietom i mężczyznom siedzieć razem.

Jednak dopiero wydanie oficjalnego oświadczenia rozwiąże tę delikatną kwestię. W końcu tradycyjni Saudyjczycy wciąż postrzegają segregację płciową jako wymóg religijny, mimo że sąsiednie kraje muzułmańskie nie mają podobnych zasad.

deamtez

Restauracje i kawiarnie w Arabii Saudyjskiej, włączając w to zachodnie marki jak Starbucks, są obecnie dzielone na sekcję rodzinną, w której mogą przebywać samotne kobiety bądź kobiety z dziećmi i mężami oraz na sekcję tylko dla mężczyzn.

W wielu miejscach można zastać też osobne wejścia dla kobiet oraz pokoje dla rodzin, dzięki którym kobiety nie są widziane przez nieżonatych mężczyzn. W restauracjach, które są zbyt małe, żeby zrobić oddzielne pomieszczenia, zabrania się wstępu kobietom.

Zniesienie segregacji płciowej na tym poziomie to wielki krok wykonany przez Arabię Saudyjską.

deamtez

Zobacz także: Aleksandra Domańska bez makijażu. Jest przerażona swoim trądzikiem

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deamtez

Podziel się opinią

Share
deamtez
deamtez