Blisko ludziBanksy oddał hołd medykom. Nowa grafika pojawiła się w szpitalnym korytarzu

Banksy oddał hołd medykom. Nowa grafika pojawiła się w szpitalnym korytarzu

Banksy oddał hołd medykom. Nowa grafika pojawiła się w szpitalnym korytarzu
Źródło zdjęć: © Instagram
Karolina Błaszkiewicz

07.05.2020 09:38, aktual.: 07.05.2020 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieło Banksy'ego nazywa się "Game Changer". Przedstawia chłopca ubranego w ogrodniczki, który bawi się zabawkową pielęgniarką przedstawioną jako superbohaterkę. Batman i Superman wylądowali w koszu na śmieci.

Pielęgniarka, ubrana w pelerynę, biały fartuch z czerwonym krzyżem i z maską na twarzy, podnosi rękę, jakby leciała. I taką oglądają ją personel medyczny i pacjenci w korytarzu na poziomie C Southampton General Hospital.

Banksy – hołd dla lekarzy

Banksy zostawił notatkę dla pracowników szpitala, pisząc w niej: "Dzięki za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni to miejsce, nawet jeśli jest tylko czarno-białe". Zapowiedziano, że grafika zostanie wystawiona na aukcję po zakończeniu kwarantanny. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto NHS, czyli National Health Service - odpowiednika naszej publicznej służby zdrowia. Trzy brytyjskie systemy kryjące się pod tą nazwą są utrzymywane głównie dzięki wpływom z podatków, w mniejszym zakresie z polis zdrowotnych.

Paula Head, dyrektor naczelna University Hospital Southampton NHS Foundation Trust, powiedziała, że ich szpitalna rodzina została szczególnie dotknięta przez koronawirusa. Zmarło wielu członków tamtejszego personelu medycznego.

– Fakt, że Banksy wybrał nas do uznania wyjątkowego wkładu, jaki wszyscy wnoszą w NHS w tym trudnym czasie, jest ogromnym zaszczytem – stwierdziła w rozmowie z "The Sun". – Wszyscy w szpitalu docenią to, że ludzie znajdują chwilę, aby zatrzymać się, zastanowić i docenić to dzieło sztuki. Bez wątpienia będzie to miało również ogromny wpływ na morale każdego, kto tu pracuje i jest pod naszą opieką – dodała Head. Szpital wcześniej oddał hołd pielęgniarce dziecięcej, 38-letniej Katy Davis, która zmarła po zarażeniu się koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także