Bar we Wrocławiu wprowadził specjalnego drinka. Może uratować niejedną kobietę

Bar we Wrocławiu wprowadził specjalnego drinka. Może uratować niejedną kobietę

W jednym z wrocławskich barów można zamówić "Angel shota"
W jednym z wrocławskich barów można zamówić "Angel shota"
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. DFR
12.07.2022 19:07, aktualizacja: 13.07.2022 09:25

Podczas imprez w klubach czy barach niestety łatwo o niebezpieczne sytuacje. Wychodzą naprzeciw temu miejsca, które wprowadzają do swojej oferty specjalne "drinki", które są jednocześnie hasłami bezpieczeństwa. Wystarczy złożyć u obsługi odpowiednie zamówienie.

Co robić, jeśli grupka osób w klubie zachowuje się natarczywie? Albo kiedy mężczyzna, z którym się spotykamy okazał się podejrzany? Jeden z wrocławskich barów wprowadził rozwiązanie pozwalające na szybkie poproszenie o pomoc. Wystarczy zamówić specjalnego drinka.

Czujesz się w niebezpieczeństwie? Zamów u obsługi "Angel shot"

Obsługa lokalu zawiesiła w damskiej toalecie kartki z informacjami, co zrobić w przypadku zagrożenia. Okazuje się, że należy po prostu poprosić barmana lub kelnera o "Angel shota", który jest jednocześnie kodem bezpieczeństwa.

"Jeżeli podczas spotkania nie czujesz się bezpieczna lub potrzebujesz pomocy, poproś o drinka »Angel shot«" - napisali autorzy ogłoszenia. Istnieją trzy warianty specjalnego zamówienia.

"»Angel shot« spowoduje, że obsługa zamówi kobiecie taksówkę. »Angel shot z lodem« oznacza odprowadzenie do samochodu, natomiast »Angel shot z limonką« ma skutkować wezwaniem policji" - czytamy.

Internauci są podzieleni. "Pozwoli kobietom poczuć się trochę bezpieczniej", "Po co ten cyrk?"

Zdjęcie kartki z informacją o kodzie opublikowała na Twitterze pani Aneta. "W damskiej toalecie w jednym z wrocławskich barów wisi taka kartka. I myślę, że jest to super pomysł - brawo!" - napisała.

Część internautów była zachwycona pomysłem. "Taka instrukcja pozwoli kobietom poczuć się choć trochę bezpieczniej w barach i innych miejscach zabawy", "Widziałam podobną informację w toalecie jednej z restauracji w Sopocie" - pisali użytkownicy.

Nie wszyscy jednak byli zadowoleni. "Czemu utrwala się w kobietach przekonanie, że nie mogą głośno mówić, jak czują zagrożenie? Po co ten cyrk? Czemu nie mogą podejść do baru i powiedzieć o zagrożeniu? Po co stosować jakieś kody?" - pytała jedna z użytkowniczek.

Pomysł nie jest jednak nowy. Idea "Angel shota" rozpowszechniła się w Stanach Zjednoczonych, a także w Wielkiej Brytanii, gdzie do takiej akcji zachęcała policja.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta