Blisko ludziBarbara Nowacka zwróciła się do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

Barbara Nowacka zwróciła się do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

Barbara Nowacka zwróciła się do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak
Dominika Czerniszewska
24.02.2020 14:41, aktualizacja: 24.02.2020 19:16

Piotr Żytnicki z bydgoskiej redakcji "Gazety Wyborczej" przypomniał ostatnio słowa Jolanty Turczynowicz-Kieryłło z początków jej kariery w polityce. Barbara Nowacka poprosiła szefową kampanii Andrzeja Dudy o wyjaśnienie.

"Powiem teraz rzecz niezbyt popularną. Moim zdaniem najważniejsze funkcje w państwie – np. prezydenta – powinni jednak pełnić mężczyźni" – powiedziała Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w rozmowie z dziennikarzem bydgoskiej "Gazety Wyborczej". Obecnie polityk jest szefową kampanii Andrzeja Dudy. Pomimo że słowa zostały wypowiedziane lata temu, obecnie na skutek ich przypomnienia odbiły się w internecie szerokim echem.

Barbara Nowacka prosi o wyjaśnienie

Barbara Nowacka zwróciła się więc do Jolanty Turczynowicz-Kieryłło z prośbą o komentarz. "Mam takie pytanie do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, pani Turczynowicz-Kieryłło. Czy naprawdę uważa pani, że 'najważniejsze funkcje w państwie – np. prezydenta – powinni jednak pełnić mężczyźni'? Mogłaby pani wytłumaczyć co takiego, pani zdaniem, musi robić osoba pełniąca funkcję prezydenta, że potrzebne są jej męskie chromosomy?" – zapytała w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl