Trwa ładowanie...

Barbara Nowacka zwróciła się do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

Piotr Żytnicki z bydgoskiej redakcji "Gazety Wyborczej" przypomniał ostatnio słowa Jolanty Turczynowicz-Kieryłło z początków jej kariery w polityce. Barbara Nowacka poprosiła szefową kampanii Andrzeja Dudy o wyjaśnienie.

Share
Barbara Nowacka zwróciła się do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d16f5gz

"Powiem teraz rzecz niezbyt popularną. Moim zdaniem najważniejsze funkcje w państwie – np. prezydenta – powinni jednak pełnić mężczyźni" – powiedziała Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w rozmowie z dziennikarzem bydgoskiej "Gazety Wyborczej". Obecnie polityk jest szefową kampanii Andrzeja Dudy. Pomimo że słowa zostały wypowiedziane lata temu, obecnie na skutek ich przypomnienia odbiły się w internecie szerokim echem.

Barbara Nowacka prosi o wyjaśnienie

Barbara Nowacka zwróciła się więc do Jolanty Turczynowicz-Kieryłło z prośbą o komentarz. "Mam takie pytanie do szefowej kampanii Andrzeja Dudy, pani Turczynowicz-Kieryłło. Czy naprawdę uważa pani, że 'najważniejsze funkcje w państwie – np. prezydenta – powinni jednak pełnić mężczyźni'? Mogłaby pani wytłumaczyć co takiego, pani zdaniem, musi robić osoba pełniąca funkcję prezydenta, że potrzebne są jej męskie chromosomy?" – zapytała w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

d16f5gz

Podziel się opinią

Share
d16f5gz
d16f5gz