Spędził rok w szpitalu psychiatrycznym. Mówi, jak radzi sobie teraz
Mikołaj Roznerski był gościem sobotniego wydania "halo tu Polsat". Aktor opowiedział o emocjach i męskości. Podzielił się też szczegółami dotyczącymi swojej walki z anoreksją, z którą zmagał się przez wiele lat.
Obecność Mikołaja Roznerskiego w "halo tu Polsat" była powiązana z premierą książki "Męskie gadanie" Beaty Biały, która łamie stereotypy. To zbiór rozmów z mężczyznami, którzy dzielą się przemyśleniami na temat emocji. Mikołaj Roznerski, podobnie jak inni rozmówcy, otworzył się na temat swoich doświadczeń.
"Wrażliwy mężczyzna to silny mężczyzna"
W sobotni poranek aktor pojawił się w studio "halo tu Polsat" w towarzystwie autorki książki, Beaty Biały, oraz pisarza, reżysera i scenarzysty Igora Brejdyganta. Mikołaj Roznerski opowiedział, co oznacza dla niego pojęcie wrażliwy mężczyzna.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Ja myślę, że wrażliwy mężczyzna to silny mężczyzna, po prostu. Mężczyzna, który potrafi pokazywać emocje, jest w stanie zaimponować w jakiś sposób swojej kobiecie czy komuś innemu (...). Mężczyźni, którzy nie okazują emocji - jest takie naukowe stwierdzenie, że szybciej umierają na zawał - powiedział aktor
Zobacz także: Ma 13‑letniego syna. "Walczę z nim"
Roznerski o anoreksji. "Musiałem nauczyć się jeść"
Mikołaj Roznerski w rozmowie z Beatą Biały odniósł się również do swoich dawnych problemów z zaburzeniami odżywiania. Przypomnijmy, że aktor zmagał się z anoreksją. Choroba zaczęła się w trudnym okresie jego życia, gdy był nastolatkiem, a jego rodzice się rozwiedli. Próbując zwrócić na siebie uwagę, zaczął ograniczać jedzenie, w efekcie wylądował na rok w szpitalu psychiatrycznym.
- Byłem już przeraźliwie chudy, ważyłem 42 kg. Zemdlałem i trafiłem do szpitala. Spędziłem tak ponad rok, wbrew pozorom leczenie jest trudne i długotrwałe. Musiałem nauczyć się jeść i przestać bać się, że przytyję - mówił kiedyś w "Dzień Dobry TVN"
Teraz Roznerski otwarcie mówi o swoich doświadczeniach i wzmacnia świadomość społeczną na temat anoreksji u mężczyzn.
- Ja myślę, że jeżeli chodzi o mnie, to ja się z tym borykałem jakieś 20 lat temu, 25 bodajże, jako nastolatek. (...) Nigdy do końca nie jest się w stanie człowiek wyleczyć. Zawsze istnieje takie niebezpieczeństwo, ten głos, że może coś się wydarzyć, może coś wrócić poprzez jakieś traumatyczne przeżycie. Na szczęście bardzo to kontroluję, jestem zdrowy, jak widać, szczęśliwy - wyznał w "halo tu Polsat".
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.