Porzeczka będzie uginać się od owoców. Wystarczy, że ją tym podsypiesz

Porzeczka będzie uginać się od owoców. Wystarczy, że ją tym podsypiesz

Czarna porzeczka będzie uginać się od owoców
Czarna porzeczka będzie uginać się od owoców
Źródło zdjęć: © Pixabay | Sever89
26.04.2023 19:17, aktualizacja: 26.04.2023 21:27

Idealny nawóz do porzeczek jednak istnieje? Bardzo możliwe, że wyrzucamy go do śmieci lub na kompost. Warto wiedzieć, że tym odpadkom można dać drugie życie - krzaki z porzeczkami się nam odwdzięczą.

Szukasz sposobu na to, by w tym sezonie cieszyć się z dużych zbiorów czarnej porzeczki? Idealnym domowym sposobem na odżywienie rośliny jest wykorzystanie pewnych kuchennych odpadków. Po takiej odżywce roślina obsypie się owocami. Idealnego, a w dodatku naturalnego nawozu, szukajmy w kuchni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Porzeczka będzie rosnąć jak szalona. Ten domowy nawóz jest hitem

Nawożenie owocujących krzewów jest niezwykle ważne. Nie musimy jednak od razu biec do sklepu po specjalistyczne, często niezbyt tanie produkty. Świetną odżywkę do czarnych porzeczek mamy prawdopodobnie w domu.

Sekretem krzewów obsypanych owocami są bowiem obierki po ziemniakach. W jaki sposób nawozić nimi rośliny? Wystarczy, że zalejemy skórki gorącą wodą w proporcji 1:10. Zalane ziemniaczane skórki pozostawiamy do całkowitego wystygnięcia. Później odcedzamy skórki od ziemniaczanej wody i właśnie tym płynem podlewamy porzeczkowe krzewy. Pamiętajmy, że porzeczki trzeba podlewać regularnie co trzy lub cztery tygodnie. Dzięki temu krzew będzie miał więcej owoców - i to zdecydowanie słodszych!

Czarna porzeczka w ogrodzie. Nie zapomnij o pielęgnacji

Odpowiedni nawóz to połowa sukcesu. Kiedy zaplanujemy posadzenie czarnej porzeczki w ogrodzie, umieśćmy ją na dobrze nasłonecznionym stanowisku. Do posadzenia rośliny przyda się również informacja o tym, by szyjkę łodygi umieścić pięć centymetrów nad ziemią. Jeżeli marzymy o owocujących krzewach, konieczne jest ich umiejętne podcinanie. Owoce pojawiają się na jedno- oraz dwurocznych pędach. Starsze należy przyciąć. Gałęzie podcinamy jednak pod koniec sezonu, gdy krzew kończy swe owocowanie. Pędy, przy których znajdują się najstarsze gałązki, przycinamy tuż przy samej ziemi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także