Trwa ładowanie...

Bikini Body Guide (BBG) - zasady i efekty treningu

BBG, czyli Bikini Body Guide, to jeden z popularniejszych programów treningowych, stworzony przez Kaylę Itsines. Kayla Itsines jest australijską trenerką, którą pokochały miliony kobiet na świecie. Jakie są zasady treningu Bikini Body Guide? Jakich efektów można się spodziewać po regularnych ćwiczeniach?

Bikini Body Guide (BBG) - zasady i efekty treninguŹródło: iStock.com, fot: SeventyFour
dule0f4
dule0f4

Bikini Body Guide - podstawowe informacje

BBG, czyli Bikini Body Guide to program treningowy, który powstał w 2012 roku. Pomysł rozpisania planu treningowego pojawił się w głowie Kayli Itsines po rozmowach, jakie przeprowadzała z kobietami, które uczęszczały do niej na zajęcia. Okazało się bowiem, że większość z pań trenuje swoje ciało po to, by pięknie prezentowało się ono podczas wyjścia na plażę.

Bikini Body Guide został wydany w formie e-booka i zawiera dokładnie opisane ćwiczenia, a także ilustrujące je obrazki. A kim jest Kayla Itsines? To młoda Australijka, która karierę trenerki rozpoczęła w 2008 roku. W tym właśnie roku otrzymała dyplom Australian Institute of Fitness.

Liczba fanów Kayli i jej programu treningowego wciąż rośnie. Jej konta na serwisach społecznościowych są zasypywane zdjęciami metamorfoz, które były możliwe dzięki autorskiemu pomysłowi Kayli, czyli BBG.

dule0f4

BBG - zasady treningu

Trening Bikini Body Guide z założenia trwa 12 tygodni. Dlatego, jeśli chcesz wyrzeźbić sylwetkę przed wyjściem na plażę w letnie miesiące, zacznij ćwiczyć stosunkowo wcześniej. Trening BBG należy wykonywać 6 razy w tygodniu, odpuszczając sobie ćwiczenia w niedzielę.

W poniedziałki, środy i piątki, czyli co drugi dzień, wykonuje się intensywny trening HIIT, który jest treningiem interwałowym. Natomiast we wtorki, czwartki i soboty wykonuje się treningi o niskiej intensywności, tzw LISS.

Zestawy ćwiczeń powtarza się w dwóch seriach. Wykonanie całego treningu BBG zajmuje ok. 28 minut. Każda seria to 2 bloki po 4 ćwiczenia. Ćwiczenia z każdego bloku w BBG wykonuje się przez ok. 7 minut.

BBG - plan treningowy

Kayla Itsines do swojego e-booka dołączyła rozpisany plan treningowy. Stosowanie się do zasad planu treningowego BBG pozwala po 12 tygodniach cieszyć się zgrabną i wyrzeźbioną sylwetką. W czterech pierwszych tygodniach trenowania BBG wykonuje się 2 sesje HIIT, 3 sesje LISS i jedną sesję ćwiczeń rozciągających. Od 5 do 8 tygodnia wykonuje się 2 sesje HIIT. 4 sesje LISS i jedną sesję rozciągającą. W ostatnich trzech tygodniach natomiast wykonuje się 2 sesje HIIT, 2 sesje treningu kardio o niskiej intensywności, 1 sesję cardio o wysokiej intensywności oraz 1 sesję ćwiczeń rozciągających.

dule0f4

Treningi BBG bez problemu można wykonywać w domu, ale potrzebne są niektóre akcesoria. Do ćwiczeń BBG przydadzą się: mata, piłka bosu, ławeczka, hantle oraz piłka lekarska. Niektóre elementy można zastąpić sprzętami codziennego użytku, np. zamiast hantli można używać butelek z wodą.

BBG - efekty treningu

Trening BBG jest połączeniem treningu siłowego, kardio i interwałowego. Dlatego też efektem trenowania BBG jest jędrne i smukłe ciało, a także znaczna utrata kilogramów spowodowana przyspieszonym spalaniem kalorii. Podczas 12 tygodni ćwiczeń BBG można zrzucić nawet 12 kilogramów. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie brzucha, wysmuklają nogi, a także ujędrniają i unoszą pośladki.

dule0f4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dule0f4