GwiazdyBoczarska ocenia zachowanie Krystyny Pawłowicz. "Brak człowieczeństwa"

Boczarska ocenia zachowanie Krystyny Pawłowicz. "Brak człowieczeństwa"

Magdalena Boczarska
Magdalena Boczarska
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JPI

09.04.2021 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magdalena Boczarska odniosła się do kontrowersyjnego wpisu Krystyny Pawłowicz na temat transpłciowego dziecka. Nie przebierając w słowach napisała, co o tym myśli.

Krystyna Pawłowicz rozpętała burzę w sieci. Napisała na swoim profilu Twitterze, że w jednej ze szkół w Podkowie Leśnej Rada Pedagogiczna uwaliła, iż nauczyciele do jednego z uczniów zwracali się żeńskim imieniem, a nie tym, które znajduje się w jego akcie urodzenia.

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, obecnie zasiadająca w Trybunale Konstytucyjnym, podała dokładną nazwę szkoły, nazwisko dyrektorki, a także wiek dziecka. Tym samym naraziła te osoby na ogromną faję nienawiści, która zalała ich w internecie. O sprawie rozpisywały się wszystkie największe media w Polsce. Znów na tapet wzięto temat akceptacji osób transpłciowych, a także kwestię równości i praw obywatelskich.

Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, wyraził na Facebooku swoje oburzenie zachowaniem Pawłowicz i tym samym stanął w obronie dziecka i szkoły: "Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenie przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta" – napisał burmistrz.

Magdalena Boczarska komentuje zachowanie Pawłowicz

Choć po kilkudziesięciu godzinach od publikacji tweeta Krystyna Pawłowicz oświadczyła, że dla dobra dziecka usunie wpis, to jednak niesmak po jej niestosownym zachowaniu pozostał. Znana aktorka Magdalena Boczarska, która prywatnie jest partnerką Mateusza Banasiuka i mamą 3-letniego Henryka, postanowiła zabrać głos w sprawie. Nie przebierając słowach napisała na swoim profilu na Instagramie, co sądzi o członkini TK.

"Przeczytałam ten wpis z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem. Tak gigantyczny brak empatii równa się dla mnie z brakiem człowieczeństwa. A człowieczeństwo to jedyne, co nam pozostało w tych trudnych, dziwnych czasach" - zaczęła swój wpis aktorka.

"Smutne, że nie wszyscy rozumieją, że postawa grona pedagogicznego powinna być dla nas czymś zupełnie naturalnym. Mówimy o bezbronnym, 10-letnim dziecku, które należy otoczyć troską i wsparciem. I tolerancją. Brak mi słów. Potem dowiadujemy się, że dzieci i młodzież odbierają sobie życie, właśnie przez brak tolerancji takich osób, jak pani Pawłowicz. Koszmar. To, że tweet skasowano, nie zmieni faktu, że fala nienawiści już się wylała" - podkreśliła Magdalena Boczarska.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (370)
Zobacz także